• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Wicepremier uspokaja: nie ma obaw o miejsca pracy w fabrykach Opla w Polsce

Wicepremier uspokaja: nie ma obaw o miejsca pracy w fabrykach Opla w Polsce
Foto: TVN24 Foto: Gliwicka fabryka Opla

- Nie ma obaw o miejsca pracy w fabrykach Opla w Polsce – powiedział w środę dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał na umowę między związkami zawodowymi a GM, która ma być respektowana przez nowe kierownictwo Opla.

Morawiecki pytany był, czy w związku z ewentualnym nabyciem Opla przez PSA nie ma obaw o miejsca pracy w fabrykach Opla w Polsce.

Umowa ze związkami

- Ja myślę, że nie ma takich obaw. Jestem po rozmowie z prezesem Opla, jestem w rozmowach z ministrem gospodarki Niemiec; z ministrem gospodarki Francji dzisiaj będą rozmawiał (…). Z dotychczasowych rozmów (…), które odbyłem z najwyższym kierownictwem Opla wynika, że jest już podpisana umowa między związkami zawodowymi a kierownictwem GM, która będzie respektowana przez nowe kierownictwo. Tak mi obiecano – powiedział wicepremier.

- To oznacza, że również dla polskich pracowników, których jest ponad 4 tys. w fabrykach Opla w Gliwicach i Tychach, to porozumienie mówi, że do 2019 roku nie będzie zmian w zatrudnieniu, do 2020 roku kontynuowane będą programy inwestycyjne do tej pory rozpoczęte – dodał.

Morawiecki zaznaczył, że ma nadzieję, iż ze względu na bardzo wysoką produktywność polskich zakładów Opla, będą one się rozwijać, a nie zwijać. „Jestem dobrej myśli” – podkreślił.

Wicepremier pytany był też o repolonizację energetyki.

- Tutaj jesteśmy w rynkowych rozmowach z dużymi francuskimi firmami, które ze względu na sytuację na rynku energetycznym postanowiły (…) wyjść z rynku polskiego. Być może weźmiemy udział w sprzedaży tych aktywów, ale jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić, czy tak się stanie, czy będziemy samodzielnym nabywającym, czy może we współpracy z innymi międzynarodowymi, albo krajowymi instytucjami. Jeśli tak się stanie, że taka będzie wola partnerów francuskich - bo to od nich koniec końców będzie zależało, komu sprzedadzą swoje aktywa w Polsce – to również Polski Fundusz Rozwoju jest gotów partycypować w części tej transakcji – wyjaśnił Morawiecki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
pyra1999
Wicepremier uspokaja... i już z urzędu zapala się czerwone światło i(w przeciwieństwie do kolumn rządowych) głośny sygnał... szukajmy pracy!!!
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane