• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kierowcy będą mogli wybrać mniejsze tablice rejestracyjne

Kierowco, powinieneś o tym pamiętać. Ruszyła specjalna kampania Odtwórz: Kierowco, powinieneś o tym pamiętać. Ruszyła specjalna kampania
Kierowco, powinieneś o tym pamiętać. Ruszyła specjalna kampania "Źródło: TVN Turbo"

Możliwość montowania w samochodach tablic rejestracyjnych o mniejszych rozmiarach niż dotychczasowe zakłada projekt rozporządzenie ministerstwa infrastruktury i budownictwa. Mniejsze tablice będą pasowały do samochodów sprowadzanych z USA i krajów azjatyckich.

- Proponowana zmiana rozporządzenia będzie ułatwieniem dla osób, które sprowadziły samochody z USA czy Azji. Nowy rodzaj tablic będzie można bez przeszkód zamontować w pojazdach o zmniejszonych wymiarach miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do ich umieszczenia - powiedział rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś.

Wymagania dla tablic rejestracyjnych

- Zakończyły się już konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe projektu. Kolejnym etapem będzie skierowanie go do notyfikacji Komisji Europejskiej. Notyfikacja pozwala wszystkim krajom członkowskim UE na zaopiniowanie nowych przepisów  technicznych niebędących implementacją prawa unijnego, a jedynie regulacjami krajowymi - dodał rzecznik.

Jak wyjaśnił, nowe rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych powinno wejść w życie 1 stycznia 2018 r., z tym, że przepisy dotyczące zmniejszonych tablic samochodowych jednorzędowych wejdą w życie 1 lipca 2018 r.

Obecnie właściciele samochodów importowanych z rynku amerykańskiego i rynków azjatyckich zmuszeni są często do wyginania tablic, gdyż te produkowane teraz nie mieszczą się w fabrycznie przygotowanych do tego celu miejscach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane