• rozwiń
  • WIG20 2147.71 -0.56%
  • WIG30 2429.55 -0.56%
  • WIG 56554.09 -0.60%
  • sWIG80 11474.75 +0.25%
  • mWIG40 3598.14 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:35

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Ministerstwo chce wprowadzić nowe znaki drogowe. Zobacz, jak będą wyglądały

Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśnia Odtwórz: Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśnia
Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśnia "Źródło: TVN Turbo"

Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić dwa nowe znaki drogowe - wynika z projektu rozporządzenia zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Zmiany są związane z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie na początku tego roku.

Chodzi o dwa znaki drogowe pionowe: D-54 "strefa czystego transportu" oznaczającego wjazd do strefy czystego transportu, a także D-55 "koniec strefy czystego transportu" oznaczającego wyjazd ze strefy czystego transportu.

Z informacji dostępnych na stronie Rządowego Centrum Legislacji wynika, że projekt rozporządzenia w ostatnią środę trafił do konsultacji publicznych.

Od kiedy

Resort infrastruktury chce, by rozporządzenie nowelizujące przepisy w sprawie znaków i sygnałów drogowych weszło w życie dzień po jego ogłoszeniu.

"Krótszy termin wejścia w życie wynika z faktu, że wymagania dotyczące oznaczania znakami drogowymi stref czystego transportu, weszły w życie wraz z wejściem w życie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych, w związku z czym, w chwili obecnej istnieje możliwość tworzenia stref czystego transportu. Brakuje natomiast określenia znaków drogowych oznaczających te strefy" - tłumaczy ministerstwo w uzasadnieniu do projektu.

Rozporządzenie nie jest sprzeczne z unijnym prawem i nie wymaga uzgodnień z organami i instytucjami Wspólnoty.

Jednocześnie w projekcie pokazano jak mają wyglądać nowe znaki.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane