• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Gigant uruchomi kolejną fabrykę w Polsce. Powstanie 300 miejsc pracy

Daimler zainwestuje w Jaworze Odtwórz: Daimler zainwestuje w Jaworze
Daimler zainwestuje w Jaworze

Mercedes-Benz Cars w nowej fabryce w Jaworze na Dolnym Śląsku planuje rozpocząć produkcję baterii elektrycznych do nowego typu pojazdów - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wartość inwestycji przekroczy 200 milionów euro.

-Nowa inwestycja w fabryce w Jaworze wpisuje się obszar, który bardzo interesuje nasz kraj, czyli elektromobilność- mówił szef rządu Mateusz Morawiecki po spotkaniu z członkiem zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw Markusem Schaeferem.

- Wzmacnia też naszą promocję czystego powietrza, naszą promocję nowego typu mobilności, czyli

elektromobilności, bo jest to inwestycja w tym dokładnie obszarze, zaawansowanych technologii baterii elektrycznych - powiedział.

- Branża motoryzacyjna staje się, jest już, hubem innowacyjności na cały świat. Dzięki temu Polska, polscy inżynierowie, pracownicy przesuwają się w górę w globalnych łańcuchach wartości, rośnie konkurencyjność polskiej gospodarki - ocenił premier.

Nowe miejsca pracy

Schaefer powiedział, że fabryka baterii stanie obok już istniejącej fabryki tej firmy. - Będzie to pierwsza fabryka tej skali, która będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla - poinformował przedstawiciel Mercedes-Benz Cars.

- W tej chwili wykonujemy kolejny krok, stworzymy 300 kolejnych miejsc pracy w fabryce baterii. Inwestycje w ramach tego projektu przekroczą 200 milionów euro. Nasza lokalizacja stanie się kluczowym elementem naszego łańcucha produkcji na całym świecie - mówił Schaefer.

Dodał, że fabryka w Jaworze będzie dziewiątą fabryką baterii należącą do koncernu; są one zlokalizowane w siedmiu miejscach na trzech kontynentach.

- Mercedes-Benz wierzy w elektromobilność, w inicjatywy przyszłości (...). Nie tylko będzie produkować karoserie samochodów elektrycznych, będzie również produkował serce samochodów elektrycznych, czyli baterie. Nasza decyzja, by rozwinąć działalność w Jaworze jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze czujemy się tutaj w Polsce - zaznaczył. Chwalił przy tym współpracę Mercedesa z władzami regionalnymi i krajowymi.

Kolejna fabryka

Przypomnijmy, że Mercedes buduje już w Jaworze fabrykę czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do swoich samochodów osobowych. Prace rozpoczęły się w 2017 roku, a uruchomienie zakładu zaplanowane jest na koniec 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ram
Loading...
ram
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
KP2015
Ale to nie będzie polska myśl techniczna. Oba zakłady Merca to tylko MONTOWNIE. gdzie polski robotnika przez całe życie będzie dokręcał jedną śrubkę a resztę zrobią roboty.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Sebek 1
Znając życie to będą zwolnieni z podatku Polacy zapłacą za nich. Ciekawe czy Polską firmę w Niemczech zwolnili by z płacenia podatków..?.
 • 1
 • 2
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Tyberios
Ale jak to, kolejna NIEMIECKA inwestycja? Przecież podobno Niemcy to samo zło i wróg numer 1 dla PiSu. Jego wyznawcy ciągle tylko Niemcy to i Niemcy tamto. Gdzie bojkot, gdzie protesty i demonstracje przeciwników?
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane