• rozwiń

Nowy szef Audi prosto od konkurencji

Szef Audi aresztowany Odtwórz: Szef Audi aresztowany
Szef Audi aresztowany "Źródło: TVN24 BiS"

Nowym prezesem Audi zostanie Markus Duesmann - poinformował we wtorek właściciel tej marki, koncern Volkswagen. Do tej pory Duesmann pełnił funkcję dyrektora do spraw zakupów w konkurencyjnej niemieckiej firmie - BMW.

To drugi wysoki rangą pracownik bawarskiego koncernu, który w ostatnich latach przeszedł do VW. W lipcu 2015 roku Herbert Diess opuścił BMW i objął stanowisko szefa marki VW. W kwietniu został natomiast szefem całej grupy VW.

W BMW Duesmann odpowiadał za zakupy i sieć dostaw. Sprawował te obowiązki od października 2016 roku.

Duesmann, który jest ekspertem ds. rozwoju silników, ma objąć nowe stanowisko "tak szybko jak to się tylko da" - podkreślił VW w wydanym we wtorek oświadczeniu.

Spalinowy skandal

Zmiany na kierowniczym stanowisku w Audi mają związek z zatrzymaniem w czerwcu prezesa firmy Ruperta Stadlera. Został on osadzony w areszcie w związku z aferą Dieselgate - oszukiwaniem przy pomiarze emisji spalin w silnikach dieslowskich montowanych w samochodach koncernu Volkswagen, który jest m.in. właścicielem marki Audi.

Prokuratura w Monachium oskarża Stadlera o brak działań pod koniec 2015 roku w celu powstrzymania w Europie dostaw samochodów ze zmanipulowanymi silnikami - wynikało z informacji medialnych.

Niedługo po zatrzymaniu Stadlera na jego miejsce powołano tymczasowego prezesa - Abrahama Schota.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane