• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Kilkaset złotych mandatu za choinkę. Ostrzeżenie dla kierowców

Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Kierowco, sprawdź jak tego uniknąć Odtwórz: Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Kierowco, sprawdź jak tego uniknąć
Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Kierowco, sprawdź jak tego uniknąć "Źródło: TVN Turbo"

Transport choinki na dachu samochodu - takie rozwiązanie co roku wybiera część kierowców. Trzeba jednak pamiętać, że za brak odpowiedniego zabezpieczenia i oznaczenia grozi nam mandat.

Drzewko należy przewozić tak, aby czubek był skierowany do tyłu.

Jeżeli kupimy większą choinkę i wystaje ona poza obrys samochodu, należy je oznaczyć. Zgodnie z przepisami choinka nie może jednak wystawać dalej niż 2 metry z tyłu pojazdu i 0,5 metra z przodu.

Mandat w wysokości 150 złotych grozi nam, jeżeli ładunek będzie nieodpowiednio oznakowany. Natomiast jeżeli choinka będzie powodowała zagrożenie bezpieczeństwa, wówczas musimy liczyć się z wyższym mandatem - w wysokości nawet 500 złotych.

Transport choinek

Jak zabezpieczyć przewożoną na dachu choinkę? Przede wszystkim do auta musimy zamontować bagażnik dachowy.

Do umocowania drzewka nie wystarczą gumowe linki, czy cienki sznurek. Podczas kolizji tak zabezpieczona choinka wystrzeli bowiem niczym pocisk. Najlepiej w tym celu użyć solidnych, nierozciągających się pasów.

Choinkę z powodzeniem możemy przewieźć także we wnętrzu dużego samochodu. W takich sytuacjach również drzewko najlepiej zaczepić pasami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane