• rozwiń
  • WIG20 2214.36 +1.07%
  • WIG30 2550.54 +1.06%
  • WIG 57264.89 +0.87%
  • sWIG80 11493.78 +0.17%
  • mWIG40 3957.52 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zamawianie przez Ubera z wyprzedzeniem już działa. Na razie tylko w tym mieście

Zamawianie przez Ubera z wyprzedzeniem już działa. Na razie tylko w tym mieście
Foto: Shutterstock Foto: Uber, nowa usługa

Od czwartku użytkownicy Ubera mogą w stolicy Wielkiej Brytanii zamówić przejazd z wyprzedzeniem, poinformował brytyjski oddział firmy. To pierwsze miasto w Europie, gdzie korporacja uruchomiła taką usługę.

Amerykańska firma szacuje, że w samym Londynie jest 2 mln aktywnych użytkowników aplikacji Uber. Od minionego czwartku mogą oni zamawiać samochód Ubera z wyprzedzeniem od 15 minut do 30 dni.

Amerykanie uruchomili taką funkcjonalność w odpowiedzi na „zapytania od wielu klientów biznesowych. Dlatego cieszymy się, że możemy ją wprowadzić dla Londyńczyków” - powiedział szef brytyjskiego oddziału Ubera, Tom Elvidge.

Agencja Reuters'a przypomina, że usługi Ubera i jemu podobnych firm powodują protesty taksówkarzy na całym świecie, także w Londynie. Wielokrotnie dochodziło tam do protestów przeciwko firmom oferującym usługi tego typu.

Sam Uber niedawno wystąpił na drogę sądową w Stolicy Wielkiej Brytanii przeciwko wprowadzonym przepisom zakładającym m.in. testy z języka angielskiego dla kierowców jeżdżących dla Ubera.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane