• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Wymusił pierwszeństwo, tłumaczył się jazdą na suwak. Policja pokazuje nagranie

Wymusił pierwszeństwo, tłumaczył się jazdą na suwak Odtwórz: Wymusił pierwszeństwo, tłumaczył się jazdą na suwak
Wymusił pierwszeństwo, tłumaczył się jazdą na suwak "Źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl"

Chcąc zmienić pas, wymusił pierwszeństwo, a wszystko tłumaczył jazdą na suwak. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w Kielcach. Zdarzenie zarejestrowała kamera samochodowa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 15.00 na ul. Grunwaldzkiej w Kielcach.

"Ale teraz jest suwak"

Kierujący osobowym peugeotem jechał lewym pasem, a kiedy postanowił go zmienić w związku z końcem pasa, wymusił pierwszeństwo.

Następnie mężczyzna zatrzymał się, wysiadł ze swojego samochodu i podszedł do kierującego, na którym wymusił pierwszeństwo. Na zarejestrowanym nagraniu słychać kierującego peugeotem, który mówi: "ale teraz jest suwak".

Jak wyjaśnia policja, nie miał racji.

Zasady jazdy na suwak

Obowiązująca od 6 grudnia ub. roku zasada jazdy na suwak precyzuje sposób zachowania kierowców w sytuacji występowania zatoru na drodze, przy jednoczesnym zanikaniu pasa ruchu lub występującej na nim przeszkodzie.

"Należy podkreślić że, musi występować znaczne zmniejszenie prędkości, a więc zazwyczaj będzie to spowolnienie (spowodowane) zatorem drogowym, w którym pojazdy stoją lub poruszają się z niewielką prędkością. Przyczyną zatoru drogowego może być zarówno duże natężenie ruchu, jak również kolizja, bądź awaria pojazdu, itp." - wyjaśnia policja.

Jak dodaje, zasada jazdy na suwak nie znajduje zastosowania w przypadku istotnego zmniejszenia prędkości pojazdów względem prędkości dopuszczalnej, gdy ta zmniejszona prędkość będzie nadal wyższa niż w przypadku zatoru drogowego (np. przypadek spowolnienia ruchu z 90 km/h do 40 km/h).

Ponadto zasada jazdy na suwak nie będzie miała zastosowania w przypadku dojeżdżania do końca pasa ruchu, jeżeli nie występuje zator drogowy.

Nagranie zostało przekazane funkcjonariuszom z Komedy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy w tej sprawie przeprowadzą odpowiednie postępowanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Darek33
Najechanie na pole wyłączone z ruchu - 100zł 1 pkt karny art 92kw,
nieustąpienie pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu - 500zł - 97kw,
tamowanie lub utrudnianie ruchu - 500zł - art. 90kw

1100 zł 1 pkt karny mandatu nauczyły by go czytać ze zrozumieniem.
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Andrzej Wolski
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane