• rozwiń

To już oficjalne. Największy konkurent Tesli wraca do gry

To już oficjalne. Największy konkurent Tesli wraca do gry
Foto: twitter.com/KarmaAutomotive Foto: Karma Revero.jpg

Wskrzeszona firma Fisker Automotive wznawia produkcję i zapowiada nowy model – Karma Revero.

Ostatni Fisker Karma został zbudowany pod koniec 2012 roku. Rok wcześniej jego producent - firma Fisker Automotive, została postawiona w stan upadłości, a jej aktywa wykupił chiński producent części samochodowych – Wanxiang, który przemianował firmę na Karma Automotive.

Karma Revero jest bardzo podobna do swojego protoplasty – Fiskera Karma. I podobnie jak Karma jest pojazdem hybrydowym typu plug-in. To oznacza, że baterie napędzające silnik połączony z kołami będą mogły być doładowywane tak z gniazdka w domu, jak i poprzez motor spalinowy.

Jednocześnie Revero ma być pierwszym samochodem produkcyjnym w USA, który połączy w sobie trzy rodzaje źródła energii: benzynę, baterie oraz panele słoneczne. Te ostatnie będą umieszczone na dachu auta i według producenta zapewnią wystarczającą ilość energii, by napędzić auto

- Klient masowy nie jest i nigdy nie będzie naszym celem. Robimy Revero z myślą o grupie specjalnych klientów, którzy poszukują połączenia piękna z czystą energią oraz niezwykłych doznań, wynikających z posiadania takiego auta - powiedział Jim Taylor, dyrektor sprzedaży w Karma Automotive.

Karma Revero, ze swoim wystylizowanym nadwoziem oraz luksusowym wnętrzem, może stanowić istotną konkurencję dla Modelu S ze stajni Elona Muska. Taylor stawia najnowszy samochód Karmy w jednym rzędzie z Astonem Martinem i Maserati. Podkreślając niezwykłe przywiązanie firmy do szczegółów i jakości wykonania, wskazuje na ręcznie malowane emblematy z przodu i tyłu każdego Revero.

- Nabywycy Modelu 3 Tesli zdecydowanie nie są naszym docelowym klientem na tę chwilę, chociaż w przyszłości, nowe modele mogą korespondować z potrzebami nabywców podstawowych wersji samochodów luksusowych - wyjaśnił Taylor.

Na tę chwilę niewiele wiadomo o danych technicznych Revero. Jego poprzednik – Fisker Karma, miał dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 408 KM i zasięgu 370 km.

Obecni posiadacze Karmy otrzymali dostęp do strony internetowej, gdzie mogą zarezerwować egzemplarz Revero jeszcze przed oficjalną premierą auta, przewidzianą na 8 września w kalifornijskiej Laguna Beach. Cena została ustalona na 115 tys. dolarów, a dostawy do klientów mają ruszyć w pierwszym kwartale 2017 roku.

Tesla bije rekord prędkości dla produkcyjnych samochodów elektrycznych:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane