• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kłopot z klimatyzacją w aucie. Jak tanio się pozbyć śmierdzącego problemu?

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z klimatyzacji? Odtwórz: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z klimatyzacji?
Foto: TVN Turbo | Video: TVN Turbo Foto: Według ekspertów klimatyzację należy czyścić przynajmniej raz na dziewięć miesięcy | Video: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z klimatyzacji?

Czy w waszych samochodach brzydko pachnie z nawiewów? To niemal standard, gdy po zimie zaczynamy używać klimatyzacji. Coraz popularniejsze są środki, dzięki którymi możemy sami pozbyć się z auta nieprzyjemnych zapachów. Jak to zrobić sprawdzał reporter magazynu "Raport" w TVN Turbo.

Jeżeli poczujemy brzydki zapach z naszej klimatyzacji, to niekoniecznie musimy udawać się do serwisu. W supermarketach i sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi bez trudu znajdziemy środki, dzięki którym pozbędziemy się smrodu z nawiewów.

Przy zakupie środków do czyszczenia klimatyzacji warto zwrócić uwagę do czego są one przeznaczone. Część z nich to tylko odświeżacze, a żeby pozbyć się śmierdzącego problemu potrzebujemy preparatu do odgrzybiania.

Jak to zrobić?

Cała operacja czyszczenia klimatyzacji nie jest skomplikowana i zajmuje około 20 minut. Większości środków używa się podobnie. Należy wyłączyć klimatyzację, włączyć dmuchawę na najwyższe obroty i maksymalnie obniżyć temperaturę.

Następnie trzeba wyciągnąć filtr przeciwpyłkowy, w jego miejsce jak najgłębiej włożyć rurkę z aplikatorem i opróżnić całe opakowanie preparatu. Trzeba pamiętać, że po każdorazowym czyszczeniu układu klimatyzacji należy zamontować nowy filtr kabinowy.

Koszt zakupu preparatu to około 30 złotych. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, zawsze możemy pojechać do profesjonalnego serwisu, żeby ten przeczyścił nam cały układ. Odgrzybianie chemiczne kosztuje około 90 złotych.

Według ekspertów klimatyzację należy czyścić przynajmniej raz na dziewięć miesięcy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane