• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Jaguar Land Rover tworzy flotę autonomicznych samochodów

Jaguar Land Rover tworzy flotę autonomicznych samochodów
Foto: media.landrover.com Foto: Globalny rynek samochodów autonomicznych jest wart obecnie 900 mld funtów

Największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii koncern Jaguar Land Rover zapowiedział, że stworzy flotę ponad 100 samochodów autonomicznych, w ciągu najbliższych czterech lat. Pierwsze modele wyjadą na ulice jeszcze w tym roku.

Jaguar Land Rover poinformował, że pierwsze autonomiczne modele będą testowane na specjalnych trasach na drogach miejskich i autostradach liczących 66 km. Pierwsze pojazdy tego typu mają wyjechać na ulice Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku, a docelowo do 2020 roku motoryzacyjny gigant ma wyprodukować 100 takich aut.

100 samochodów w 4 lata

Tony Harper, szef działu badań w Jaguar Land Rover powiedział, że samochody zostaną wyposażone w technologię, która będzie z wyprzedzeniem rozpoznawać bariery i przeszkody stojące na drodze autonomicznych aut. Podkreślił też, że samochody bez kierowców poruszają się płynniej dzięki czemu w miastach tworzy się mniej korków.

- Nasze samochody przyczynią się do płynności ruchu w miastach. Zmniejszy się liczba korków i ryzyko wypadków - uważa Harper.

Rynek przyszłości

Globalny rynek samochodów autonomicznych jest wart obecnie 900 mld funtów (1,29 bilionów dol.). Wielka Brytania w marcu ogłosiła plany testowania samochodów bez kierowców na autostradach. Prowadzi też prace nad zmianami legislacyjnymi, które mają doprecyzować kwestie związane m.in. z ubezpieczeniem takich pojazdów.

Nad wprowadzeniem do szerokiego obiegu autonomicznych samochodów pracują również inne wielkie koncerny motoryzacyjne. Wśród nich jest m.in. Ford, Nissan, BMW, a także Google.

Autonomiczne pojazdy Google wyjechały na drogi w USA. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane