• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Ruch w autosalonach coraz większy. Sprawdź, które samochody kupowano najczęściej

Ukraińcy kuszą pieniędzmi. Polacy biją rekordy w posiadaniu samochodów Odtwórz: Ukraińcy kuszą pieniędzmi. Polacy biją rekordy w posiadaniu samochodów
Ukraińcy kuszą pieniędzmi. Polacy biją rekordy w posiadaniu samochodów "Źródło: TVN Turbo"

Niemal 52 tysiące - tyle nowych samochodów osobowych zarejestrowano w marcu. Oznacza to wzrost o 4,5 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem - wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Jak wynika z raportu Samar, w marcu zarejestrowano 57 315 samochodów osobowych i dostawczych (o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.), tj. o 3,22 procent więcej niż rok temu. Nowych osobówek było 51 681.

Od początku roku zarejestrowano 139 902 aut osobowych, co oznacza wzrost o 11 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem.

Najczęściej nowe auta kupowały firmy. W marcu 2018 roku udział klientów indywidualnych rejestrujących samochody osobowe wyniósł 30,3 proc.

Najpopularniejsze modele

Z raportu Samaru wynika, że w marcu najczęściej rejestrowano Skodę Octavię (1878 aut). Na podium znalazły się także Skoda Fabia - 1746 rejestracji oraz Opel Astra - 1674. Pierwszą piątkę uzupełniają: Volkswagen Golf - 1551 i Toyota Yaris - 1502.

Największą popularnością w pierwszych trzech miesiącach roku cieszyła się - podobnie jak w marcu - Skoda Octavia. Od stycznia do marca zarejestrowano 5685 modeli tego samochodu.

Na drugim miejscu znalazła się Skoda Fabia - 5637 rejestracji. Podium uzupełnia Toyota Yaris, którą zarejestrowano 4495 razy. W pierwszej piątce znalazły się także: Opel Astra - 4212 oraz Volkswagen Golf - 4088.

Sprzedaż aut używanych

Według miesięcznego raportu Aaa Auto dotyczącego sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów, w marcu było 247 120 ofert. To niemal 25 000 więcej niż w lutym.

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż, podobnie jak w miesiącu poprzednim, był Opel Astra - 7906 samochodów, na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Passat - 7037 samochodów, a na trzecim Audi A4 - 6361 samochodów.

Średnia cena samochodu używanego oferowanego do sprzedaży wzrosła o 600 złotych w porównaniu do lutego i wyniosła 17,5 tysiąca złotych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane