• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Tani przewoźnik opuszcza Polskę. Sprawdź, co zrobić z biletami

Tani przewoźnik opuszcza Polskę. Sprawdź, co zrobić z biletami
Foto: Shutterstock Foto: Od 1 kwietnia zniknie większość połączeń oferowanych przez taniego przewoźnika

Estoński przewoźnik autokarowy opuszcza Polskę. "W dniu 1 kwietnia 2017 Lux Express wycofuje się z rynku polskiego i większość tras ulegnie likwidacji" - poinformowano na Facebooku. Firma informuje również co należy zrobić z biletami wystawionymi na kursy, które miały odbyć się po tym terminie.

"Po dokonaniu głębszej analizy, postanowiliśmy zweryfikować naszą strategię biznesową i skupić się na rozwoju na rynkach bałtyckich" - czytamy w uzasadnieniu do decyzji.

W związku z tym od początku kwietnia ulegną zawieszeniu trasy międzynarodowe z Warszawy i Krakowa do: Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy i Donovaly.

Pozostaną natomiast dostępne cztery połączenia dziennie na trasie Warszawa-Kowno-Wilno.

Zwrot pieniędzy

Jednocześnie przewoźnik przeprasza wszystkie osoby, "dla których zamknięcie tras oznacza konieczność dokonania zmian w planach podróżnych".

Jak dodano, biuro obsługi klienta Lux Express skontaktuje się bezpośrednio ze wszystkimi osobami, które posiadają bilety na podróże od 1 kwietnia.

Według zapewnień zostaną zwrócone koszty zakupu biletu.

Lux Express

Grupa Lux Express jest największym międzynarodowym operatorem przewozów autokarowych na trasach ekspresowych w regionie Morza Bałtyckiego.

W trakcie ostatnich dwóch lat przewoźnik przewiózł łącznie około 700 tysięcy pasażerów w Polsce i na trasach międzynarodowych z/do naszego kraju. Autobusy Lux Express Polska przejechały łącznie około 7,5 mln kilometrów, a sama firma zatrudniła 130 pracowników.

 

Elektryczne autobusy bez kierowcy na ulicach Paryża. Zobacz materiał TVN24 BiS (25.01.2017):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Go2
Loading...
Go2
Szkoda... często korzystałem z Lux Expres w porównaniu z Polskim Busem mamy powód do smutku jeśli chodzi o czas i komfort podróżowania ... :(
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane