• rozwiń
  • WIG20 2195.81 -0.42%
  • WIG30 2494.28 -0.46%
  • WIG 58030.58 -0.46%
  • sWIG80 11615.95 -0.11%
  • mWIG40 3806.61 -0.36%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:25

Dostosuj

Gigant chce w Polsce produkować elektryczne auto. Jest już lokalizacja

Fabryka Volkswagena koło Wrześni Odtwórz: Fabryka Volkswagena koło Wrześni
Fabryka Volkswagena koło Wrześni "Źródło: tvn24"

Volkswagen planuje produkcję elektrycznego Craftera w zakładzie we Wrześni - potwierdziła w czwartek rzeczniczka Volkswagen Poznań Dagmara Prystacka. Na razie e-Crafter opracowywany jest w Hanowerze.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie produkcja pojazdu z napędem elektrycznym miałaby być realizowana w Polsce.

Produkują na cały świat

Zakład Volkswagena we Wrześni jest producentem pojazdów nowej wersji dostawczego Craftera. Seryjna produkcja ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. Od 2018 roku fabryka ma produkować 100 tysięcy samochodów rocznie.

- Elektryczny Crafter jest projektem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W początkowej fazie projektu ostateczny kształt samochodu będzie nadawany w Hanowerze, co jest wyrazem współpracy między zakładami w Polsce i w Niemczech. W kolejnych fazach realizacji produkcja zostanie przeniesiona do zakładu we Wrześni - poinformowała rzeczniczka.

O tym, że pierwszy samochód dostawczy Volkswagena na prąd będzie prawdopodobnie produkowany w nowej fabryce w Polsce poinformował portal WysokieNapiecie.pl. Pojazd został zaprezentowany w ub. roku w Hanowerze podczas targów samochodów użytkowych.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach koło Wrześni. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

Zakład Volkswagen Crafter jest najnowocześniejszym i jednym z największych zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro, przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie, powodują, że zakład we Wrześni jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
piotr_bo
Co z turystami przyjeżdżającymi do Polski samochodami z radioodbiornikami? Skoro użytkują radia na terenie Polski powinni uiścić opłatę niezależnie od narodowości i od tego bym zaczął. Dalej, co z autami z wypożyczalni, płaci wypożyczalnia czy wypożyczająca firma?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane