• rozwiń

Po torze na autopilocie. Track day dla samochodów autonomicznych

Po torze na autopilocie. Track day dla samochodów autonomicznych
Foto: Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)/portal gda Foto: Autopilot1-16.jpg

W Wielkiej Brytanii będą organizowane dni otwartego toru dla samochodów autonomicznych.

Track day to wydarzenie, na którym kierowca może sprawdzić tak swoje umiejętności, jak i możliwości swojego auta. Wówczas tor wyścigowy, który na co dzień dostępny jest wyłącznie dla profesjonalnych sportowców, udostępniany jest amatorom. We względnie bezpieczny sposób i w kontrolowanych warunkach mogą sprawdzić technikę swojej jazdy.

Od listopada możliwości swoich aut na torze będą mogli sprawdzić także właściciele aut autonomicznych. Pomysłodawcą i gospodarzem imprezy jest brytyjski Burtingthorpe Proving Ground. Częstymi gośćmi zapewne będą też producenci autonomicznych systemów jazdy. To świetne miejsce na testy autopilota.

Wydarzenia, w których producenci samochodów będą mogli przetestować swoje systemy w sytuacjach pośrednich – między prawdziwym ruchem ulicznym, a torem testowym - mogą przyczynić się do szybszego rozwoju systemów autonomicznej jazdy. Szczególnie przydatne mogą się okazać dla mniejszych firm, które nie dysponują miliardowymi budżetami na badania i rozwój.

Jak zapowiedziała firma Innovative UK – działająca na rzecz promocji i rozwoju samochodów zdolnych do autonomicznej jazdy - podobne wydarzenia będą organizowane we Francji i Austrii.

 

A tak ustanawia się autem elektrycznym rekord dla samochodów produkcyjnych:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane