• rozwiń

Legenda nie na sprzedaż. Zęby ostrzyli sobie najwięksi gracze

Legenda nie na sprzedaż. Zęby ostrzyli sobie najwięksi gracze
Foto: Flickr (CC BY-NC 2.0)/ Richard Klein Foto: Ducati2_16.jpg

"Ducati nie jest na sprzedaż" - tymi słowami dyrektor generalny Audi AG, Rupert Stadler zakończył spekulacje na temat planów wyprzedaży marek, tych należących bezpośrednio i pośrednio do Volkswagena.

Szef Audi uciął wszelkie domysły, jakie krążyły ostatnio w związku z włoską marką motocykli klasy premium. Wiele mówiło się też na temat problemów finansowych Volkswagena, w jakie producent popadł po ujawnieniu afery paliwowej. Tzw. dieselgate, przysporzyła marce wiele kłopotów.

20 września ubiegłego roku akcje Volkswagena, w pierwszej reakcji na doniesienia Agencji Ochrony

Środowiska USA, straciły 20 proc. wartości. Wadliwe oprogramowanie dotyczyło ponad 11 milionów aut. Ogromne koszta (szacowano między 23 a 78 mld euro), jakie koncern miał ponieść w związku z odszkodowaniami, karami oraz zapłatą zadośćuczynienia nabywcom wadliwych aut, wywołały falę spekulacji o możliwej sprzedaży poszczególnych marek będących własnością Volskwagena.

Jedną z typowanych do sprzedaży miała być właśnie Ducati, należąca do Audi, które jest własnością Volkswagen Auto Group. Do koncernu z Wolfsburga należą także Bugatti, Bentley, Lamborghini, Porshe, Skoda, Seat, Scania.

Na tę chwilę nie ma oficjalnych doniesień VAG o sprzedaży którejkolwiek z marek znajdujących się pod parasolem Volkswagena.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane