• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Nie tylko Musk buduje piorunująco szybkie samochody elektryczne. Zobacz wyścig

Prototypowy samochód firmy start-upowej z doliny krzemowej Odtwórz: Prototypowy samochód firmy start-upowej z doliny krzemowej
Foto: atieva.com/ Atieva | Video: Vimeo - Atieva Foto: Edna, Tesla i Ferrari drag race | Video: Prototypowy samochód firmy start-upowej z doliny krzemowej

Kolejna nieduża firma śmiało stawia kroki w produkcji samochodów elektrycznych i pokazuje, na co stać zbudowany przez nią prototyp. W wyścigu na prostej wzięły udział Ferrari California, Tesla Model S i Edna.

Nie ma chyba lepszego sposobu na pokazanie faktycznej potęgi elektronów jako źródła energii dla napędu samochodu niż tzw. drag race. Tym razem zrobił to start-up o nazwie Atieva, który ma ambitne plany produkcji samochodów elektrycznych. Firma z siedzibą w Dolinie Krzemowej zatrudnia rzesze byłych pracowników Tesli.

Niedawno umieścili oni w internecie film, w którym po raz pierwszy pokazują swój prototypowy samochód. To zmodyfikowany Mercedes Vito, który roboczo nazwano Edna. Auto ma mieć 900-konny silnik i napęd na 4 koła. Atieva zamierza zamontować ten napęd w sedanie, którego sprzedaż ma ruszyć w 2018 r.

Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał samochód elektryczny z tej firmy i czy w ogóle uda się doprowadzić projekt do etapu produkcji seryjnej. I chociaż to jeszcze nie czas, żeby kupować akcje firmy, warto zobaczyć w pełni funkcjonalny prototyp.

Z taką mocą i wszystkimi kołami pędnymi łatwo się domyślić, co van na sterydach zrobi z tzw. „Bejbi Ferrari”, które pod maską kryje 560 KM w najmocniejszej wersji. Co na to Tesla? Nie wiemy, którą wersję modelu S wystawiono do walki. Po przyspieszeniu można jednak wnioskować, że może to być P90D, u której łączna moc wynosi 772 KM.

Na papierze zatem wynik pojedynku wydaje się być oczywisty. Ale co innego teoria, co innego praktyka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane