• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Daimler zbuduje w Rosji swoją pierwszą fabrykę

Daimler zbuduje w Rosji swoją pierwszą fabrykę
Foto: Shutterstock Foto: Fabryka ma powstać 40 km na północny zachód od Moskwy

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zainwestuje 250 mln euro w budowę swojej pierwszej fabryki samochodów w Rosji. Daimler poinformował we wtorek o podpisaniu umów ze stroną rosyjską. Pierwsze SUV-y i samochody klasy E zjadą z taśmy produkcyjnej w 2019 r.

Fabryka ma powstać 40 km na północny zachód od Moskwy. Docelowo ma zatrudniać 1 tys. osób - poinformował niemiecki koncern na swojej stronie internetowej.

Atrakcyjny rynek

- Rosja jest dla Mercedesa-Daimlera miejscem o strategicznym znaczeniu i jest atrakcyjnym rosnącym rynkiem zbytu - oświadczył członek dyrekcji Markus Schaefer.

W komunikacie podkreślono, że Daimler ma zaufanie do rosyjskiego rynku "niezależnie od krótkoterminowych okoliczności". Uruchamiając produkcję na miejscu koncern chce być "bliżej rosyjskiego klienta" i umocnić swoją konkurencyjność w skali globalnej.

Inne niemieckie marki - BMW i Volkswagen - mają od dawna fabryki w Rosji.

Gigantyczna inwestycja Daimlera w Polsce:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Sebek 1
Pani Merkel już o sankcjach zapomniała..?. Widać że śmierć Ukraińców nic nie znaczy dla niej...a Putin dostaje ciche pozwolenie na najazd na inne kraje.
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane