• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Pojedziesz nim bez prawa jazdy. Dwa koncerny szykują przełomowy transport

Pojedziesz nim bez prawa jazdy. Dwa koncerny szykują przełomowy transport
Foto: Shutterstock Foto: Daimler zapowiedział, że razem z Boschem w ciągu pięciu lat wprowadzą na drogi miast w pełni autonomiczne samochody

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zapowiedział, że razem z Boschem w ciągu pięciu lat wprowadzą na drogi miast w pełni autonomiczne samochody.

Niemiecki producent samochodów osobowych Daimler oraz producent podzespołów w sektorze motoryzacyjnym Bosch mają wspólnie opracować m.in. oprogramowanie i algorytmy, które zapewnią autonomicznym pojazdom bezpieczeństwo.

Autonomiczne samochody

Z opublikowanych materiałów wynika, że firmy chcą stworzyć samochody, które byłyby współdzielone i jeździły samodzielnie w wybranych częściach miast. Użytkownicy mogliby wezwać pojazd dzięki specjalnej aplikacji i udać się w zaplanowane miejsce.

Współdzielenie samochodów ma wpłynąć na zmniejszenie natężenia ruchu w miastach - przekonują firmy. Dodają też, że możliwość zamówienia przejazdu autonomicznym samochodem zwiększy zdolność do przemieszczania się osób bez prawa jazdy lub własnego pojazdu.

Na początku 2017 roku Mercedes, który jest marką Daimlera, ogłosił partnerstwo z amerykańskim koncernem Uber, świadczącym usługi przewozu osób. Podmioty mają też współpracować w rozwoju technologii autonomicznej jazdy.

 

Zobacz kolizję z udziałem autonomicznego samochodu Ubera:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane