• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Czarny scenariusz dla kierowców. Idą podwyżki na stacjach

Ile paliwa za średnią krajową? Odtwórz: Ile paliwa za średnią krajową?
Foto: Shutterstock | Video: TVN Turbo Foto: Zobacz materiał z programu "Raport" w TVN Turbo (17.03.2017) | Video: Ile paliwa za średnią krajową?

Od początku kwietnia obserwujemy wyraźne wyhamowanie obniżek cen paliw na stacjach. Na większości stacji w mijającym tygodniu ceny nie zmieniały się lub pojawiały się pierwsze podwyżki - informuje Biuro Maklerskie Reflex.

W czwartek za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy 4,58 zł/l (+1 gr/l), benzyny bezołowiowej 98 - 4,88 zł/l (+2 gr/l), oleju napędowego - 4,42 zł/l (bez zmian), autogazu - 2,14 zł (bez zmian).

Jakie prognozy

Jak wskazują analitycy BM Reflex, analiza hurtowych cen paliw w kraju wskazuje na pogorszenie sytuacji na stacjach w kolejnych dniach.

"Czeka nas co najmniej kilkugroszowy wzrost cen benzyn i oleju napędowego, ale na części stacji podwyżki cen mogą przekroczyć 10 groszy na litrze" - dodano.

O ile na stacjach ceny spadały do pierwszych dni kwietnia, o tyle na rynku hurtowym ceny zaczęły rosnąć jeszcze w marcu.

Jak wskazano w komunikacie, od 23 marca hurtowe ceny benzyn wzrosły 178 PLN/1000 l, a oleju napędowego o 116 PLN/1000 l w okresie od 28 marca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane