• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

"Sytuacja robi się coraz mniej komfortowa"

Polacy masowo sprowadzają auta z silnikiem diesla Odtwórz: Polacy masowo sprowadzają auta z silnikiem diesla
Polacy masowo sprowadzają auta z silnikiem diesla

W nadchodzącym tygodniu utrzyma się ryzyko podwyżek cen na stacjach - prognozuje BM Reflex. Z kolei analitycy e-Petrol przewidują, że olej napędowy może nieco stanieć.

Średnie ceny paliw na stacjach w czwartek ukształtowały się na następujących poziomach dla: benzyny bezołowiowej 95 - 4,84 zł za litr, bezołowiowej 98 - 5,16 zł za litr, oleju napędowego 5,09 zł za litr i autogazu 2,16 zł za litr.

Ceny paliw na stacjach

Jak napisali analitycy BM Reflex, "sytuacja na rynku benzyn wraz z początkiem wiosny robi się coraz mniej komfortowa dla kierowców. Analiza cen hurtowych pokazuje niestety, że w kolejnych dniach utrzyma się prawdopodobieństwo dalszych podwyżek cen na stacjach".

"Warto zauważyć, że podwyżki cen benzyn na krajowym rynku hurtowym są w znacznym stopniu spowodowane większym niż w przypadku diesla wzrostem cen benzyny na rynku europejskim, która po raz pierwszy od początku października ubiegłego roku osiągnęła poziom wyższy od oleju napędowego" - dodali.

Eksperci portalu e-petrol zwracają uwagę, "że zmiany na polskim rynku detalicznym nie są przesadnie żywiołowe - i to nawet mimo zwyżek na rynku międzynarodowym, na którym zobaczyliśmy najwyższe ceny surowca w tym roku".

Przewidują, że w perspektywie najbliższego tygodnia kierowcy o kosztach tankowania mogą myśleć raczej bez obaw. "W ostatnim marcowym tygodniu oczekujemy, że paliwa ulokują się w następujących przedziałach: benzyna 98-oktanowa kosztować będzie 5,08-5,19 zł za litr, a Pb95 4,75-4,86 zł za litr" - czytamy w prognozie.

Według prognoz e-petrol.pl w przypadku oleju napędowego możliwa jest korekta spadkowa, a cena na stacjach kształtować się może na poziomie 4,99-5,11 zł za litr. "Jeśli chodzi o ceny litra autogazu, przewidujemy ich ulokowanie się między 2,13 i 2,20 zł za litr" - podano.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane