• rozwiń
  • WIG20 2235.64 -0.59%
  • WIG30 2533.76 -0.60%
  • WIG 58975.41 -0.28%
  • sWIG80 11584.53 -0.05%
  • mWIG40 3773.72 -0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:03

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

BMW wzywa do serwisów ponad 300 tysięcy samochodów

Te błędy mogą przyspieszyć korozje. Zobacz jak umyć samochód po zimie Odtwórz: Te błędy mogą przyspieszyć korozje. Zobacz jak umyć samochód po zimie
Te błędy mogą przyspieszyć korozje. Zobacz jak umyć samochód po zimie "Źródło: TVN Turbo"

Koncern BMW zapowiedział w środę wezwanie do serwisów ponad 300 tysięcy samochodów z serii 1, serii 3, Z4 i X1 na naprawy fabryczne po śledztwie dziennikarskim, które wykazało ryzyko niebezpiecznych problemów z utratą zasilania - poinformowała telewizja BBC.

Niemiecki koncern podjął decyzję ze względu na rosnące obawy dotyczące niekontrolowanej utraty zasilania w niektórych modelach z wymienionych serii, wyprodukowanych pomiędzy marcem 2007 roku, a sierpniem 2011 roku.

Tysiące pojazdów

W ubiegłym roku BMW wezwało ponad 36,4 tys. pojazdów z silnikiem benzynowym po tym, gdy w grudniu 2016 roku doszło do śmiertelnego wypadku.

Zginął wtedy kierowca samochodu, próbującego ominąć BMW, które nagle się zatrzymało. W wypadku tym doszło w BMW do zwarcia, które stało się przyczyną wyłączenia silnika i świateł stop.

Po śledztwie dziennikarzy telewizyjnych programu o prawach konsumentów, BBC Watchdog, koncern BMW przyznał jednak, że problem może dotyczyć większej grupy samochodów, także tych napędzanych silnikami dieslowskimi. Firma wystosowała także wezwanie do ich natychmiastowego przeglądu kontrolnego.

Problemy z zasilaniem

W przekazanym stacji BBC oświadczeniu BMW zaznaczyło, że "uznaje, iż mogło dojść do podobnych problemów z zasilaniem w samochodach, które nie były objęte oryginalnym odwołaniem" i poinformowało, że "dobrowolnie rozszerzyło" wezwanie do kontroli.

Jednocześnie koncern zapowiedział, że zostanie stworzona specjalna infolinia, na którą będzie można się zgłosić w celu omówienia wizyty kontrolnej. Firma będzie także aktywnie kontaktować się z właścicielami samochodów objętych środową decyzją.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane