• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Ostatni taki tydzień. Przed nami zmiany w cenach paliw

Ile paliwa za średnią krajową? Odtwórz: Ile paliwa za średnią krajową?
Foto: Shutterstock | Video: TVN Turbo Foto: Ceny na stacjach paliw mogą wzrosnąć, wideo z programu "Raport" w TVN Turbo z 17.03.2017 | Video: Ile paliwa za średnią krajową?

Koniec miesiąca upłynął pod znakiem przecen na stacjach paliw - informuje w piątkowym komunikacie Biuro Maklerskie Reflex. Obniżki wynosiły średnio od 4 do 7 groszy na litrze benzyn i diesla, i około 2 grosze na litrze autogazu.

W czwartek za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy około 4,57 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,86 zł, oleju napędowego - 4,42 zł, autogazu - 2,14 zł.

Jakie prognozy

Analitycy przypominają, że już przed tygodniem sygnalizowali, że miejsca na obniżki cen na stacjach jest coraz mniej. "Naszą prognozę potwierdza zmiana sytuacji na rynku hurtowym. Podwyżki cen benzyn z ubiegłego tygodnia były kontynuowane, a olej napędowy zaczął drożeć od połowy tego tygodnia" - czytamy w komunikacie.

W konsekwencji na przyszły tydzień spodziewany pierwszych korekt cen paliw na stacjach w górę, choć jak podkreślono, nie muszą one objąć wszystkich stacji. "Średnie ceny, zwłaszcza benzyny, mogą wzrosnąć do 5 groszy na litrze" - wskazano.

Drożeć nie powinien jedynie autogaz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane