• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Rozmowy trzech graczy. Chcą stworzyć oprogramowanie dla aut przyszłości

Plusy i minusy aut elektrycznych Odtwórz: Plusy i minusy aut elektrycznych
Plusy i minusy aut elektrycznych "Źródło: tvn24bis.pl"

BlackBerry, Tata Motors i Jaguar Land Rover rozmawiają o możliwej współpracy w ramach budowy systemów oprogramowania dla obsługi samochodów autonomicznych i elektrycznych - podał w piątek dziennik "Wall Street Journal".

Źródła dziennika informują, że rozmowy są już w zaawansowanym stadium. W ramach negocjowanego kontraktu BlackBerry ma dostarczać firmom Tata Motors i Jaguar Land Rover oprogramowanie dla budowy systemów do obsługi innowacyjnych modeli samochodów.

Bez gwarancji

Formalna wersja kontraktu nie została jeszcze sformułowana przez jego strony, nie ma również gwarancji, że negocjacje dotrą do tego etapu - twierdzą źródła cytowane przez "WSJ".

Jednocześnie wskazują, że możliwa umowa ma być podobna do tej, którą BlackBerry podpisało z firmą Ford Motor, obejmując wykorzystanie oprogramowania QNX należącego do BlackBerry przez kontrahenta, a także powstanie dedykowanego systemu operacyjnego i programu mającego sprawować kontrolę nad innymi funkcjonalnościami w nowych autach, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa.

Inwestycja

Według analityków, BlackBerry nie uzyska od razu przychodów w związku z kontraktem. Pojawią się one wraz z wypuszczeniem na rynek kolejnej generacji samochodów Jaguara Land Rovera, które będą wyposażone w systemy z QNX.

Firma BlackBerry zauważalnie inwestuje coraz więcej w przemysł motoryzacyjny, gdzie znalazła dla siebie niszę w roli dostawcy oprogramowania dla firm chcących rozwijać nowe technologie dla samochodów osobowych i dostawczych. Ma to również związek z porażką BlackBerry na rynku telekomunikacyjnym, który został przejęty przez Apple, Samsunga oraz inne wiodące firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane