• rozwiń

Temat: Motoryzacja

BlaBlaCar wprowadza zmiany. Zniknie opłata serwisowa, ale jest mały haczyk

Ta aplikacja pomoże zaparkować. Zobacz jak wypadła w testach Odtwórz: Ta aplikacja pomoże zaparkować. Zobacz jak wypadła w testach
Foto: Shutterstock | Video: TVN Turbo Foto: BlaBlaCar w Polsce ma dwa miliony użytkowników | Video: Ta aplikacja pomoże zaparkować. Zobacz jak wypadła w testach

Serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar ogłosił, że zastępuje opłaty ofertą BlaBlaPass, która ma zapewnić dostęp do wszystkich przejazdów widocznych na platformie. Poinformował też, że w Polsce serwis ma dwa miliony użytkowników.

Jak przypomina BlaBlaCar, w marcu 2016 roku na platformie wprowadzono opłatę serwisową, która obecnie została zastąpiona nową ofertą.

- Przez ostatni rok, gdy pasażerowie płacili opłatę serwisową przy rezerwacji każdego przejazdu, otrzymaliśmy od naszych użytkowników wiele opinii, dzięki którym zrozumieliśmy, że wprowadzony model nie pozwalał na realizację tego celu. Komunikacja między pasażerami a kierowcami przed rezerwacją miejsca stała się bowiem zbyt skomplikowana - tłumaczył zarządzający serwisem w Polsce Michał Pawelec.

Jaka zmiana

Jak podkreśla firma, pasażerowie mogą kupić BlaBlaPass dający im dostęp do wszystkich przejazdów widocznych na platformie, a także umożliwiający rezerwację miejsc i kontakt z kierowcami bez opłat serwisowych. Wprowadzona zmiana pozwoli na wspólne podróżowanie jeszcze większej liczbie osób, a samo doświadczenie związane z carpoolingiem stanie się prostsze - przekonuje serwis.

- Wierzymy, że ułatwienie komunikacji przed podróżą pozwoli pasażerom znaleźć odpowiedni przejazd, a kierowcom zapełnić miejsca w samochodach, dzięki czemu będą mogli znacznie zaoszczędzić na kosztach przejazdu - mówił Pawelec.

BlaBlaCar to największy na świecie społecznościowy serwis wspólnych przejazdów liczący ponad 40 milionów kierowców i pasażerów. W Polsce platforma działa od 2012 roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane