• rozwiń
  • WIG20 2145.57 -0.66%
  • WIG30 2426.68 -0.68%
  • WIG 56566.21 -0.58%
  • sWIG80 11469.78 +0.20%
  • mWIG40 3600.24 -0.81%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:15

Dostosuj

"To nie piłowanie pod hipermarketem". Kiedy można jeździć po zamarzniętym jeziorze?

Jazda po lodzie Odtwórz: Jazda po lodzie
Foto: TVN Turbo | Video: TVN Turbo Foto: Kiedy można jeździć po zamarzniętym jeziorze? | Video: Jazda po lodzie

Lód musi mieć co najmniej 20 centymetrów, ale ważniejsza od grubości jest jego jakość - tak mówią specjaliści, którzy wiedzą, kiedy można wjechać samochodem na zamarznięte jezioro, aby dobrze się pobawić i potrenować. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Na powrót śnieżnej i mroźnej zimy czekało wiele osób, które w ubiegłym roku spróbowały jazdy autem na zamarzniętym jeziorze. Aby taka przejażdżka była jednak możliwa, konieczne jest sprawdzenie, czy są ku temu dobre, czyli bezpieczne warunki.

Jakie warunki?

- Aby w naszej szerokości geograficznej można było jeździć po lodzie, dwucyfrowy mróz musi się utrzymywać przez co najmniej cztery doby. Dopiero wtedy przystępujemy do jakichkolwiek pomiarów - powiedział Marek Makedoński, organizator jazdy na lodzie.

Z okazji poślizgania się czterema kółkami korzysta wielu kierowców. - To zupełnie co innego niż piłowanie golfa na ręcznym pod hipermarketem - uważa Łukasz Byśkiniewicz z TVN Turbo.

Jest bezpieczniej

Zdaniem Adama Łąckiego, uczestnika imprezy, jazda po zamarzniętym jeziorze jest dużo bezpieczniejsza niż jazda na parkingu pod centrum handlowym, gdzie łatwo uderzyć np. w latarnie. - Jest to wspaniała zabawa na śniegu - powiedział.

Jazda samochodem po lodzie, to nie tylko wysoka prędkość i zabawa, ale przede wszystkim nauka. - Lekcją życiową jest np. nauka kontry, czyli jazdy cały czas w poślizgu - uważa Bartosz Czwartosz, instruktor techniki doskonalenia jazdy.

Program "Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku. Premiera o godz. 18:00, powtórka o godz. 22:00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane