• rozwiń

Cierpią zostawione same w aucie w upał. Ta technologia ich ocali

Cierpią zostawione same w aucie w upał. Ta technologia ich ocali

Ponad 30 osób zmarło w tym roku w Stanach Zjednoczonych po tym, jak zostali zamknięci w samochodzie podczas upałów. Wygląda na to, że receptę na ten poważny i palący problem znalazła Tesla.

Rozwiązanie Tesli, które ma chronić przed przegrzaniem małe dzieci i zwierzęta (Cabin Overheat Protection), przychodzi wraz nową wersję Autopilota, oznaczoną symbolem 8.0.

Autopilot Tesli

Polega ono na tym, że system automatycznie włączy klimatyzację, która utrzymuję temperaturę w aucie na poziomie 40 stopni Celsjusza, lub trochę poniżej tej wartości.

Przy całkowicie naładowanej baterii klimatyzacja może teoretycznie działać przez okres do jednego roku, choć w tej chwili jest ograniczona do 12 godzin po opuszczeniu samochodu przez kierowcę.

Trzeba jednak przyznać, że 40 stopni to wciąż ekstremalnie gorąco. Taka temperatura może stanowić zagrożenie dla życia, szczególnie jeśli nie ma się dostępu do wody.

Szef Tesli Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że w kolejnej aktualizacji Autopilota, będzie możliwość ustawienia minimalnej i maksymalnej temperatury, np. pomiędzy 18-20 stopniami Celsjusza.
 

 

Zobacz, Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes Peak:

Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes Peak
Video (Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes Peak): 1541314

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
adam_cegielski
Świetna inicjatywa! Jak najbardziej popieram wszelkie akcje mogące pomóc zwierzętom w ich cierpieniom. Ja jak mogę wspieram polską organizację Otoz Animals, która pomaga zwierzętom. Każda pomoc się liczy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kros52
Dobre pod warunkiem że bateria naładowana ale u nas jeżdzi tyle złomu że chyba nie przydatne i jeszcze długo nie a potem wcale.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane