• rozwiń

Zameldowanie nie ma znaczenia. Auto można zarejestrować w miejscu zamieszkania

Auto można zarejestrować w miejscu zamieszkania Odtwórz: Auto można zarejestrować w miejscu zamieszkania
Foto: TVN Turbo | Video: TVN Turbo Foto: Auto można zarejestrować w miejscu zamieszkania | Video: Auto można zarejestrować w miejscu zamieszkania

Niewiele osób wie, że aby zarejestrować auto w innym mieście wystarczy udowodnić, że się w nim mieszka. Miejsce zameldowania nie ma znaczenia. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Niechęć miejscowych kierowców do obcych, czasem nawet akty wandalizmu. To głównie z tych powodów kierowcy decydują się na rejestrację pojazdu w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania.

Co trzeba zrobić?

Aby zarejestrować auto w miejscu, w którym mieszkamy, wystarczy udać się do odpowiedniego dla danego rejonu wydziału komunikacji. Tam na podstawie oświadczenia powinniśmy dokonać rejestracji.

Zdarza się jednak, że samo oświadczenie to dla urzędu za mało. Może on poprosić jeszcze o dokument potwierdzający związek ze wskazywanym miejscem zamieszkania, czyli np. umowę najmu mieszkania.

Dodatkowa weryfikacja ma według urzędników zapobiegać oszustwom, ponieważ zdarza się, że kierowcy podają adres zamieszkania, który faktycznie nie istnieje.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane