• rozwiń
  • WIG20 2345.84 -0.02%
  • WIG30 2699.53 -0.03%
  • WIG 60683.38 -0.04%
  • sWIG80 11941.28 -0.29%
  • mWIG40 4275.40 -0.12%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Superautostrada dla elektrycznych samochodów. Ładowanie będzie za darmo

Rafał Jemielita o samochodach elektrycznych Odtwórz: Rafał Jemielita o samochodach elektrycznych
Rafał Jemielita o samochodach elektrycznych "Źródło: tvn24"

Rząd Australii podjął decyzję o budowie superautostrady dla samochodów elektrycznych, która będzie biegła wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej na wschodzie i północnym wschodzie kraju - poinformował w czwartek minister stanowego rządu Queensland Steven Miles.

Autostrada będzie liczyła 1,8 tys. km i zostaną na niej ulokowane darmowe stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. - To ambitny projekt, ale chcemy, by jak najwięcej ludzi zaangażowało się w rewolucję pojazdów elektrycznych, co jest krokiem prowadzącym do zmniejszenia w przyszłości emisji (gazów cieplarnianych) - powiedział Miles.

Liczą zyski

Wielka Rafa Koralowa jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych kontynentu; każdego roku przybywa tam około dwóch milionów zwiedzających; w roku 2016 przyniosło to Australii dochód ponad 1,5 mld dolarów (ok. 4,4 mld zł).

- Budowa superautostrady przyniesie inwestycje i wzrost gospodarczy, stworzy nowe miejsca pracy dla osób wysoko wykwalifikowanych - powiedział szef australijskiej organizacji publicznej zrzeszającej producentów pojazdów elektrycznych (Electric Vehicle Council) Behyad Jafari.

Nowa droga będzie biegła od miejscowości Coolangatta położonej na południu stanu Queensland do miasta Cairns, na północy kraju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane