• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Luksusowa marka odejdzie od silników spalinowych. Stawia na hybrydę 

Wielka Brytania zakazuje sprzedaży aut z silnikami spalinowymi Odtwórz: Wielka Brytania zakazuje sprzedaży aut z silnikami spalinowymi
Wielka Brytania zakazuje sprzedaży aut z silnikami spalinowymi "Źródło: TVN24 BiS"

Aston Martin planuje zastąpić silniki spalinowe w swoich samochodach napędami hybrydowymi do 2025 roku - powiedział we wtorek prezes firmy Andy Palmer w wywiadzie dla "Financial Times". Gazeta przypomina, że Wielka Brytania zakaże obecności silników spalinowych w pojazdach od 2040 r.

Najnowszy model samochodu zaproponowany przez firmę Aston Martin to crossover DBX, który będzie hybrydą gazowo-elektryczną. Model RapidE, napędzany jedynie energią elektryczną, będzie produkowany od 2019 roku.

Jak powiedział gazecie Palmer, Aston Martin będzie pracował nad własną technologią elektryfikacji napędów samochodów. Skala tego projektu została jednak zmniejszona ze względu na wycofanie się chińskiego partnera Aston Martina - firmy LeEco.

Zakaz dla silników spalinowych

Według Palmera, którego cytuje brytyjski serwis motoryzacyjny "Autocar", decyzja o wydaniu zakazu dotyczącego obecności na drogach Zjednoczonego Królestwa pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, została wydana w najgorszym możliwym terminie. Jak mówi CEO Astona Martina, będzie ona miała "dewastujący wpływ" na przemysł paliwowy jak i na wytwórców silników oraz części samochodowych.

Aston Martin nie jest jedyną firmą motoryzacyjną, która planuje wprowadzenie elektryfikacji dla swoich pojazdów. W lipcu bieżącego roku wprowadzenie elektrycznych samochodów zapowiedziało również Volvo, wyznaczając datę pojawienia się pierwszych modeli na rynku konsumenckim na 2019 rok.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane