• rozwiń

Artykuł sponsorowany. Solaris stawia na rozwój elektrycznych pojazdów i po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich

Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich Odtwórz: Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich
Foto: Solaris | Video: Solaris Foto: Solaris na pozycji lidera w produkcji autobusów miejskich | Video: Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich

1300 sprzedanych pojazdów, przychody na poziomie 1,7 mld złotych i utrzymana 14 rok z rzędu pozycja lidera polskiego rynku autobusów miejskich. Tak w skrócie można podsumować 2016 rok w firmie Solaris Bus & Coach S.A.

Firma  Solaris, która świętuje również 20-lecie obecności na polskim rynku, od ponad 14 lat jest liderem w produkcji niskopodłogowych autobusów miejskich. W 2016 r., z ogólnej liczby 1300 sprzedanych pojazdów aż 471 trafiło do krajowych operatorów. Taki wynik w segmencie niskopodłogowych autobusów miejskich dał firmie 66% udział w rynku.

Wśród kontraktów zagranicznych, do największych sukcesów firmy w 2016 można zaliczyć wygrany kontrakt na 208 autobusów hybrydowych dla regionu Walonii w Belgii, czy rozpoczęcie realizacji dostaw w  ramach zamówienia 300 autobusów międzymiastowych dla firmy Cotral we Włoszech. Wśród największych zagranicznych odbiorców tradycyjnie znalazły się Niemcy, gdzie Solaris zajmuje już 12% rynku oraz Izrael i Włochy.

Solaris rozbudowuje także segment pojazdów niskoemisyjnych. Pojazdy elektryczne z zakładu w Bolechowie cieszą się zaufaniem nie tylko krajowych, jak i zagranicznych odbiorców, ale są także wysoko cenione przez międzynarodowych ekspertów. We wrześniu 2016, podczas branżowych targów IAA w Hanowerze, odbyło się oficjalne wręczenie statuetki przyznawanej w konkursie „Bus of The Year”, którą uhonorowany został nowy Solaris Urbino 12 electric. Po raz pierwszy tę prestiżową nagrodę zdobyła polska firma za autobus elektryczny, co jest dowodem na to, że elektryfikacja pojazdów będzie dominującym trendem w branży transportu publicznego w najbliższych latach.

Oprócz rozszerzenia portfolio pojazdów nowej generacji uwzględniającego autobusy o napędzie elektrycznym, spalinowo-elektrycznym oraz na sprężony gaz ziemny, firma w roku 2017 planuje premierę przegubowego, nowego Solarisa Urbino 18 w wersji elektrycznej oraz premierę nowego Solarisa Trollino. Dodatkowo, w ramach dywizji pojazdów szynowych, Solaris pozyskał na zasadzie joint venture partnera w postaci firmy Stadler, z którym,  w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej poprowadzi wspólny zakład produkcji tramwajów.

- Nie możemy spoczywać na laurach, ponieważ sytuacja na europejskim rynku transportu publicznego jest niezwykle dynamiczna. Nieustannie więc pracujemy nad poprawą naszej efektywności i rentowności z korzyścią nie tylko dla sytuacji naszej firmy i pracowników, ale także polskiej gospodarki. To w Polsce tworzymy w sposób bezpośredni i pośredni blisko 8000 miejsc pracy, a nasza działalność generuje dla systemu gospodarczego naszego kraju wartość dodaną w wysokości ponad miliarda złotych rocznie – podsumowuje rok Solange Olszewska, Prezes Zarządu i Właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane