• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Parkowanie w mieście może stać się bajecznie proste. Dzięki tym aplikacjom

Aplikacje, które pomagają w parkowaniu Odtwórz: Aplikacje, które pomagają w parkowaniu
Foto: TVN Turbo | Video: TVN Turbo Foto: Aplikacja jest bardzo przydatna | Video: Aplikacje, które pomagają w parkowaniu

Znalezienie miejsca parkingowego w centrum miasta często graniczy z cudem. Dlatego wystartowała kolejna już aplikacja, która ma ułatwić parkowanie. I co najważniejsze, jest bezpłatna. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Nowa aplikacja nie pokazuje co prawda obłożenia miejsc postojowych w czasie rzeczywistym, ale podpowiada, gdzie parking się znajduje i czy jest płatny.

Cenne informacje

Wyświetla też cennik i inne przydatne parametry, takie jak wysokość parkingu oraz możliwość parkowania samochodów z instalacją gazową.

Główną bazą informacji są użytkownicy aplikacji. Dane pozyskiwane są także od flot samochodowych, właścicieli i zarządców parkingów i miejskich centrów monitoringu ruchu.

Aplikacja będzie rozwijana. Docelowo ma pokazywać także, czy dany parking jest wolny, czy zajęty.

Od jesieni zeszłego roku Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie testuje z kolei aplikację, która podpowiada, gdzie jest wolne miejsce na parkingu przy Dworcu Centralnym.

Program"Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku. Premiera o godz. 18:00,  powtórka o godz. 22:00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane