• rozwiń
  • WIG20 2146.38 -1.17%
  • WIG30 2439.00 -1.05%
  • WIG 56901.08 -1.02%
  • sWIG80 11569.89 -0.74%
  • mWIG40 3724.22 -0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:39

Dostosuj

A2 do Warszawy będzie poszerzona. Dodatkowy pas za "dwa, trzy lata"

Adamczyk o poszerzeniu A2 Odtwórz: Adamczyk o poszerzeniu A2
Adamczyk o poszerzeniu A2 "Źródło: TVN24 BiS"

Za dwa, trzy lata kierowcy mogą pojechać poszerzoną o trzeci pas autostradą A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą - mówił w programie "Bilans" Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

- To jest bardzo ważny problem. Autostrada funkcjonuje od pięciu lat i na odcinku między Łodzią a Warszawą dochodzi do granic swoich możliwości technicznych, czyli przepustowości. Poprzez to staje się bardzo niebezpiecznym odcinkiem autostradowym. Dochodzi tam do wielu wypadków drogowych, tragicznych w skutkach. Na niektórych odcinkach wypadki występują stale - wyjaśniał Adamczyk.

To nie są żarty

Jak dodał, realnym terminem, w którym kierowcy będą mogli skorzystać z dodatkowego pasa to "dwa, trzy lata". - To nie są żarty- podkreślił minister.

- My teraz przeprowadzamy analizy. Jeżeli padnie odpowiedź potwierdzająca to będziemy prosili ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego i za jego pośrednictwem będziemy prosili też rząd o zgodę na to, żeby poszerzyć zakres zadań na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawa - podkreślił.

Autostrada między Łodzią a Warszawą – od węzła w Strykowie do węzła w Konotopie ma około 90 kilometrów długości i została udostępniona kierowcom przed rozpoczęciem Euro 2012.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane