Moto

Moto

Niewidome dzieci uczyły się samochodów. "To po prostu trzeba wyczuć"

Nie mogą ich zobaczyć, ale mogą usłyszeć i dzięki temu bezpieczniej podróżować. Dzieci z ośrodka dla niewidomych i niedowidzących miały okazję usiąść w samochodach i nauczyć się prawidłowej reakcji podczas hamowania. Specjalne szkolenie zorganizowano dla nich w Laskach koło Warszawy. Miało pokazać dzieciom, ile czasu potrzebuje samochód, by się zatrzymać i oswoić uczniów z ruchem pojazdów. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Zobacz, jak dodge pali gumę na siódmym biegu

Silnik V8 o pojemności 6,2 litra, 707 koni mechanicznych, sprint do setki w 3,6 sekundy i prędkość maksymalna 320 kilometrów na godzinę. Średnie spalanie w ruchu miejskim to 35 litrów. Oto Dodge Challenger SRT Hellcat. Zobacz, jak pali gumę na siódmym biegu. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Prawdziwa perełka. Oto najdroższe auto, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji w Polsce

Jaguar E-type z 1968 roku był największą gwiazdą aukcji klasycznych samochodów, która odbyła się w siedzibie Automobilklubu Polskiego w Warszawie. Auto zostało sprzedane za 380 tysięcy złotych przy cenie wywoławczej 360 tys. zł. To najdroższy samochód, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji w Polsce. Na aukcji znalazły się też porsche, mercedes, mini czy zabytkowy motocykl, a wśród nabywców byli też cudzoziemcy. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Jesteś dobrym kierowcą? Zobacz, jaką możesz dostać zniżkę na ubezpieczenie

Jeśli jeździsz płynnie i zgodnie z przepisami to masz szanse dostać nagrodę w postaci dodatkowej zniżki na ubezpieczenie. Po raz pierwszy w Polsce ruszył system aktywnego ubezpieczenia, polegający na analizie stylu jazdy kierowcy. Maksymalnie można dostać zwrot w wysokości nawet 30 procent opłaconej polisy. Przystąpienie do programu jest dobrowolne. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Do setki w mniej niż cztery sekundy. Zobacz niezwykłe auta na polskich ulicach

Mają wspólną pasję, a więc sezon też otworzyli wspólnie. Mowa o właścicielach nietuzinkowych, drogich aut. Po zimowej przerwie na ulice w Warszawie wyjechały egzotyczne i drogie samochody. Auta marek McLaren, Ferrari, Aston Martin czy Maserati kosztują tyle, co dom. W jaki sposób przygotowuje się po zimie tak drogie auta? To w programie "Raport" w TVN Turbo sprawdził Krystian Plato.

Nawigacja na egzaminie na prawo jazdy. Katastrofa czy konieczność?

Test z obsługi nawigacji na egzaminie na prawo jazdy? Zdaniem brytyjskiego ministra transportu taki element egzaminu ma lepiej przygotować przyszłych kierowców do obsługi współczesnych samochodów. Ale polscy egzaminatorzy podchodzą do tego pomysłu sceptycznie i wskazują, jakie konsekwencje przyniosłoby to w polskich warunkach. Zmiany w brytyjskich egzaminach mają być wprowadzone od grudnia 2017 roku. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Jedziesz na majówkę? Sprawdź, za ile zatankujesz

Za sprawą umocnienia złotego wobec dolara - po niedzielnych wyborach we Francji przy jednoczesnym spadku cen ropy naftowej - na stacjach benzynowych widać kolejne spadki cen paliw - informują analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

Elektryka kupisz bez akcyzy. A to nie koniec zachęt

Pojazdy elektryczne objęte będą zerową stawką akcyzy - przewiduje projekt ustawy o elektromobilności, przekazany do konsultacji. Auta napędzane prądem będą mogły również jeździć bus-pasami oraz za darmo parkować w strefach płatnego parkowania.

Oto latający samochód. Robią go Słowacy

Pali tyle, co zwykły samochód, mieści się na miejscu parkingowym, a zatankować można go na zwykłej stacji benzynowej - mowa o latającym pojeździe od słowackiej firmy AeroMobil. Firma w czwartek zaprezentowała swoje dziecko w Monako. Za latający samochód trzeba zapłacić ponad milion dolarów, a pierwsze dostawy mają mieć miejsce około 2020 roku.

Polska pozbędzie się Ubera? "Projekt w głównych zarysach już został przygotowany"

- Rynek taksówkarski wymaga regulacji - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Jak dodaje, projekt resortu "w głównych zarysach już został przygotowany". - Chcemy żebyśmy wsiadając do taksówki mieli przekonanie, że wozi nas osoba, która jest do tego przygotowana i wprowadzić równe szanse dla pośredników, firm, korporacji - podkreśla gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Polski samochód elektryczny coraz bliżej. Dzięki tym umowom

Pięć umów gospodarczych, wśród nich porozumienie o współpracy Ministerstwa Rozwoju z niemiecką firmą Siemens oraz kooperacji zakładów Cegielski-Poznań i Ursus przy opracowywaniu polskiego samochodu elektrycznego, podpisano w poniedziałek w czasie targów Hannover Messe 2017.

Zapaleńcy wydrukowali felgę do samochodu. Niezwykły pomysł Polaków

To nie przyszłość, a teraźniejszość z Wielkopolski. Kilku młodych zapaleńców nowych technologii z Turka stworzyło koło w technologii 3D. - Wydrukowanie felgi trwało 40 godzin - mówi Mateusz Kubiak. Swoje dzieło poddali morderczym testom, które wypadły nadspodziewanie pozytywnie. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Chce pozbyć się samozwańczych parkingowych z centrum miasta

Stoją, wypatrują i pilnują wolnych miejsc. Tak zwani samozwańczy parkingowi, to obraz wkomponowany w krajobraz największych miast w Polsce. Piotr Żbikowski, warszawski radny z klubu PiS, chciałby to zmienić i w liście skierowanym do władz stolicy zapytał, czy można coś z tym zrobić. - Doczekałem się życzliwej odpowiedzi wiceprezydenta (...) mam nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona - mówi. O stosowanych zmianach w prawie rozmawiał też z posłami. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Oto kandydat do tytułu ojca roku. Zobacz, co zrobił dla swoich synów

Double Trouble - to nazwa mini auta skonstruowanego przez Adama Piwka, ojca rocznych bliźniaków. Budowa trwała cztery miesiące, a pojazd oparty jest na stalowej ramie. - Auto jest zmechanizowane, ma silnik spalinowy - mówi zdolny tata, jednocześnie zapowiadając budowę kolejnych mini samochodów. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Hybryda zamiast diesla. Zobacz, na co musisz uważać

Skoro nie diesel, no to hybryda - mało pali i jest eko. W Polsce moda na hybrydy narasta, wiele osób dodatkowo przerabia je na gaz i jeździ za grosze. Problem w tym, że kupno używanej hybrydy to spore ryzyko. Nie da się jej tak łatwo sprawdzić, jak zwykłego spalinowe auto. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Sprawdzą, czy płacisz abonament za radio w aucie. Szykują kontrole

Chcą skuteczniej kontrolować, czy właściciel samochodu z radiem opłaca abonament radiowo-telewizyjny - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Kontrole przeprowadzali pracownicy Poczty Polskiej na wniosek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Według gazety, poczta miałaby dostęp do bazy danych o pojazdach i kierowcach CEPiK. Kara za brak abonamentu, to 30-krotna jego wartość, czyli w przypadku samochodu 210 złotych. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Doda sprzedaje samochód. "Z możliwością przejażdżki sam na sam"

Na licytację trafił matiz Dody stylizowany na słynnego kota z "Krainy czarów". Wokalistka wjechała nim w tym roku na swoje 33 urodziny. - Postanowiłam dać na licytację auto wraz z możliwością przejażdżki ze mną: sam na sam. Cały zysk jest przeznaczony na pomoc choremu chłopcu - mówi w rozmowie z TVN Turbo Dorota "Doda" Rabczewska, wokalistka.

Nie oszczędzaj na światłach w aucie. Grozi za to mandat

Sto złotych - to cena od której zaczynają się dobrej jakości ledy z homologacją. Kierowcy chętnie korzystają jednak z tanich zamienników, które mogą być przyczyną problemów drogowych. - Zamontować je można, ale z jakością może być różnie, bo tanie lampy mogą szybko się przepalić albo nabrać wody i parują - wskazuje ekspert Paweł Ślubowski. Za brak świecących ledów można dostać mandat w wysokości 500 złotych. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Dobre wieści dla kierowców. Przed majówką

Kolejny tydzień podwyżek cen benzyn i oleju napędowego za nami. Ceny rosły średnio o 4-5 groszy na litrze, poza autogazem, którego cena minimalnie spadła - informuje BM Reflex. Są też optymistyczne wieści dla kierowców. Obniżki na stacjach mogą pojawić się już na pierwszy weekend majowy.

Punkty karne sprawdzisz w internecie. Zobacz, jak to zrobić

Od poniedziałku kierowcy będą mogli sprawdzić przez internet, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. Usługa będzie dostępna za darmo na portalu obywatel.gov.pl - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. Jednak, aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany.