• rozwiń

6 rzeczy, które może zasilić najmocniejsza Tesla

6 rzeczy, które może zasilić najmocniejsza Tesla
Foto: Tesla Motors Foto: Tesla Model S wersja P90D

Tesla Model S P100D - najmocniejsza wersja auta ze stajni Muska będzie miała w podłodze baterie o pojemności 110 kWh. Auto rozpędzi się do pierwszej setki w zaledwie 2,5 sekundy. To stawia je w szeregu najlepiej przyspieszających na świecie.

Tesla Model S P100D ze 110-kWh akumulatorami potrafi zawstydzić niejedno super-, a nawet hiperauto. Dzięki nowemu pakietowi baterii silniki elektryczne napędzające obydwie osie łącznie produkują 762 konie mechaniczne.

Co jeszcze mogłyby napędzić pojemne baterie Modelu S?

Zapas mocy akumulatorów najmocniejszej Tesli mógłby posłużyć przez godzinę do zasilenia 12 222 maszynek do golenia.

Gdyby komuś przyszło do głowy podłączyć do źródła prądu auta elektryczne szczoteczki do zębów, mógłby napędzić ich aż 91 666.

Jeżeli zaszłaby potrzeba podłączyć laptopa, nie ma problemu. Można przez godzinę pracować nawet na 1 401 jednocześnie.

Przez 60 minut można byłoby również robić kawę w 115 ekspresach, a także gotować obiad na wszystkich palnikach prawie 69 kuchni indukcyjnych o czterech polach.

Oczywiście liczba urządzeń, które zdolna byłaby przez godzinę napędzić Tesla Model S w wydaniu P100D, zależy od ich poboru mocy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Wydział Sygnalizacji i Oświetlenia ZDM w Warszawie oraz według naszych obliczeń, bateria najmocniejszej wersji Tesli Model S, wystarczyłaby też do oświetlenia lamp przy całym Krakowskim Przedmieściu przez 7 godzin i 18 minut.

Myślisz, że Tesla jest szybka? Zobacz, co potrafi elektryczny dragster:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Azerate
Napiszcie lepiej jak długo ten akumulator jest w stanie zasilać samochód, bo zdaje się że krótki czas pracy na bateriach i mały zasięg to największe wady samochodów elektrycznych.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
janusz_glab
a moze zamiast "astronomicznych" obliczen ze szczoteczkami do zebow bardziej wymowne byloby napisac ze standardowy akumulator samochodowy 12V / 50 Ah magazynuje 12 * 50 = 600 Wh ?
I dalej : 110 kWh / 600 Wh = ok. 200 !
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane