Moto

Moto

Volkswagen obiecuje klientom naprawę ich diesli

Koncern Volkswagen zobowiązał się, że w formie zadośćuczynienia dla swych klientów w UE do jesieni 2017 r. przerobi samochody z silnikiem Diesla, w których zamontowano urządzenia służące manipulowaniu pomiarami emisji spalin - poinformowała w czwartek KE.

Czołg na gaz LPG. "Gdy jedzie, ziemia drży"

Prace projektowe trwały ponad rok, a sama instalacja napędu gazowego LPG - przeszło tydzień, ale udało się. Montaż w polskim czołgu T-55AM „Merida” powiódł się, a jego właściciel wreszcie może liczyć na oszczędności. Raport TVN Turbo przygotowany przez Łukasza Byśkiniewicza.

Legendarny "maluch" zjechał z taśmy 16 lat temu

22 września 2000 roku w bielskim zakładzie Fiat Auto Poland zakończyła się produkcja "malucha" w Polsce. Pierwszego polskiego Fiata 126p zmontowano 6 czerwca 1973 r. z oryginalnych włoskich części. Przez wiele lat "maluch" był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach.

Elektryczne auta. "W tym kierunku idzie większość Europy"

- Brzmi to rzeczywiście trochę futurystycznie, ale w tym kierunku idzie większość krajów Europy w tej chwili - mówi Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny „Auto Świat”. - Przyszłość motoryzacji to transport elektryczny. Rząd ma pomysł, by do 2025 roku w Polsce jeździło milion samochodów napędzanych prądem. - Te plany, które u nas są, to one są bardzo ambitne, wręcz romantyczne. Ani nie mamy mocno rozwiniętego przemysłu samochodowego, ani nie jesteśmy silni w branży budowy akumulatorów - dodaje Sewastianowicz, gość TVN24BiS.

Uwaga na przekręcone liczniki. Jak sprawdzić samochód?

- Przekręcane liczniki to problem, z którym trudno sobie poradzić na naszym rynku - mówił Bartłomiej Dziech z TVN Turbo we "Wstajesz i weekend" w TVN24. - Można traktować to jako patologię polskiego rynku motoryzacyjnego - ocenił i udzielił rad, jak kupujący mogą ustrzec się przed tym procederem.

Kolejna marka kusi przed paryskim Motor Show. Oto GT PHEV

Mitsubishi dołącza do producentów, którzy delikatnie uchylają rąbka tajemnicy przed nadchodzącym Paryskim Motor Show. Marka zaprezentowała auto, które może być następcą wysłużonej już konstrukcji Outlandera, powstałej w 2012 roku.

6 rzeczy, które może zasilić najmocniejsza Tesla

Tesla Model S P100D - najmocniejsza wersja auta ze stajni Muska będzie miała w podłodze baterie o pojemności 110 kWh. Auto rozpędzi się do pierwszej setki w zaledwie 2,5 sekundy. To stawia je w szeregu najlepiej przyspieszających na świecie.

Tak wygląda nowy samochód elektryczny od Ursusa

- Ursus wchodzi w nową erę - zapowiedział prezes spółki Karol Zarajczyk. Ursus, znany z produkcji ciągników i maszyn rolniczych, zaprezentował w piątek w Lublinie prototyp nowego elektrycznego pojazdu dostawczego. Otworzył też uroczyście odremontowaną halę produkcyjną w dawnej fabryce samochodów.

Miał być elektryczny samochód z Polski. Okazało się, że to błąd

UOKiK zamieścił we wtorek komunikat ws. wniosku PGE, Tauron, Energa i Enea o powołaniu spółki ElectroMobilityPoland. Spółka miała m.in zająć się stworzeniem polskiego samochodu na prąd. Dziś jednak komunikat został zmieniony: w nowej wersji nie ma już mowy o produkcji samochodów elektrycznych.

Dzielą skórę na niedźwiedziu? Robią traktory, chcą produkować elektryczne auta

Ursus, znany dotąd z ciągników, chce produkować samochody i autobusy elektryczne. Polska firma zamierza wkrótce zaprezentować elektryczno-wodorowy autobus hybrydowy, który będzie mógł przejechać nawet 400 km na jednym ładowaniu. - Chcemy produkować samochody elektryczne, autobusy elektryczne, małe samochody dostawcze ponieważ stoimy u progu rewolucji - tłumaczył prezes firmy Karol Zarajczyk.