Moto

Moto

Pick-up z niezależnym zawieszeniem. Test Nissana Navary

Za oknem pierwszy śnieg, a my przenosimy się w miejsce, gdzie można o nim pomarzyć. Adam Kornacki wybrał się do Maroka, gdzie odbyły się premierowe jazdy najnowszym Nissanem Navarą. Samochód otrzymał niezależne zawieszenie. Zobacz, jak się spisuje w terenie.

Pokaż nam świat. Motocyklowa wyprawa po USA

Jak wyglądają Stany Zjednoczone z perspektywy dwóch kółek? Jak zaplanować podróż po USA na motorze? Na te pytania oraz wiele innych w TVN24 BiS odpowiedział Zbyszek Panek, motocyklista, fotograf i podróżnik.

Polak za kierownicą. Sprawdź, jak dużo jeździ i na co narzeka

Narzeka na stan dróg i korki, rocznie pokonuje do 20 tysięcy km, a na stacji benzynowej, oprócz paliwa, kupuje najchętniej kawę. To obraz statystycznego Polaka za kierownicą. Jeden z banków opublikował wyniki ciekawej ankiety na temat polskich kierowców, której przyjrzał się reporter TVN Turbo, Krystian Plato.

Łatwiejszy egzamin na prawo jazdy. Sprawdź, co się zmieniło

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wymuszenie pierwszeństwa, czy niezastosowanie się do znaku stop - takie przewinienia skutkowały dotąd automatycznym oblaniem egzaminu na prawo jazdy. Od dziś jednak mogą, ale nie muszą być one traktowane jako jeden z dwóch dopuszczalnych błędów.

Rajd Arłamów. Najlepszy w sezonie rezultat ekipy TVN Turbo

Rajd Arłamów zakończył sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ostatnią rundę wygrał, po raz pierwszy w karierze, Mariusz Stec jadący Fiestą Proto. W rajdzie startowała także załoga TVN Turbo, która uzyskała najlepszy rezultat w tym sezonie.

Podpowiadamy, jak obniżyć potwornie drogie OC. Oto pięć legalnych sposobów

Kierowcy nie muszą udawać, że jeżdżą mało, wcale nie wyjeżdżają za granicę i zawsze wożą dzieci, aby obniżyć stawkę ubezpieczenia OC. Jak na polisie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych? Zobacz kilka legalnych sposobów, by na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu nie wydawać całej pensji. Materiał z programu "Raport" TVN Turbo.

Rosja chce omijać Polskę. Ma na to pomysł

Ministerstwo Transportu Rosji podało we wtorek, że na spotkaniu z duńskim armatorem DFDS omówiono projekt listu intencyjnego, zgodnie z którym przewoźnicy rosyjscy będą mogli przewozić towary linią promową z ominięciem Polski.

Nowy CEPiK opóźniony. Duże zmiany w prawach jazdy przełożone

We wtorek rząd przyjął projekt noweli ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw - podało CIR. Projekt zakłada, że system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) zostanie uruchomiony 4 czerwca 2018 r. Wcześniej zakładano, że będzie to 1 stycznia 2017 r.

Przegląd prasy: Ubezpieczyciele chcą zatrzymać wzrost cen OC

Tego jeszcze nie było. Ubezpieczyciele, którzy w tym roku zafundowali klientom drastyczne podwyżki cen polis komunikacyjnych, chcą... ograniczyć dalszy wzrost cen. Polska Izba Ubezpieczeń wie, co zrobić, żeby polisy OC przestały drożeć. Bez pomocy rządu się nie obejdzie - pisze "Puls Biznesu".

Gigant postawi na samochody elektryczne

Koncern motoryzacyjny Toyota rozważa wejście na rynek samochodów elektrycznych i rozpoczęcie produkcji tego typu pojazdów do 2020 roku - poinformowała w poniedziałek agencja prasowa Kyodo powołując się na źródła wewnątrz firmy.

Polskie tramwaje trafią do Abidżanu. "Przeszły pozytywne próby"

Tramwaje wodne wyprodukowane w stoczni w Kędzierzynie-Koźlu trafią do Abidżanu, największego miasta na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W niedzielę jednostki dopłynęły na barce do Szczecina, gdzie czeka je test prędkości. W planach stoczni jest oddanie kolejnych czterech tramwajów do końca 2016 r.

Elektryczne pojazdy w Polsce. Jak naładować auto, mieszkając w bloku?

Samochody elektryczne zyskują na świecie popularność. Choć w Polsce na zakup takiego auta stać niewielu, nasz kraj powoli wychodzi naprzeciw ekologicznej modzie. W Polsce powstają już szkoły, w których uczy się projektować tego typu pojazdy. Mają jednak one swoje wady, o których w TVN24 mówił Jacek Balkan, dziennikarz motoryzacyjny.

Uwaga kierowcy, nowe kamery mierzą nam prędkość. Sprawdź gdzie

Na drogach pojawiły się nowe urządzenia do łapania zbyt szybkich kierowców. Mowa o kamerach odcinkowego pomiaru prędkości. Do tej pory działał on w 16 miejscach w Polsce. W ostatnim czasie na drogach pojawiło się kolejnych 5 zestawów kamer. Jak wynika z danych Inspektoratu Ruchu Drogowego, wielu kierowców pada ofiarą tego systemu kontroli prędkości. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Samochód na minuty. Carsharing jest już w Polsce

Wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją, aby posiadacze prawa jazdy mogli wypożyczyć samochód w Krakowie. Usługa carsharingu, czyli współdzielenia samochodu, pozwala na przemieszczanie się autem po mieście bez konieczności jego kupna, ubezpieczania czy nawet tankowania baku paliwa. W stolicy Małopolski chętni mają do dyspozycji sto takich samochodów, w którym zmieści się pięć osób. Każdy z nich ma wykupioną możliwość parkowania w strefie miejskiej. Do marca 2017 roku system ma ruszyć także w innych miastach: Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu czy na Śląsku. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Wymiana opon czy stalowe felgi? Sprawdź, co się opłaca bardziej

W niektórych regionach Polski spadł już pierwszy śnieg. Dla zakładów oponiarskich zaczynają się żniwa, natomiast dla klientów - czas wydatków. Czasami dużo wyższych, niż w zeszłych latach. W dużych miastach wymiana opon kosztuje często ponad 100 złotych, dlatego coraz więcej osób szuka alternatywy i inwestuje w drugi komplet opon z felgami, które łatwiej i taniej zmienić. Dziennikarz TVN Turbo Mateusz Skwirut sprawdził, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Materiał programu "Raport".

Za używane auto z zagranicy zapłacisz więcej. Senat nie wyklucza zmian stawek

Pierwsze czytanie projektu zmieniającego zasady naliczania akcyzy od samochodów rejestrowanych w Polsce pierwszy raz zaplanowano na 15 listopada - poinformował senator Grzegorz Peczkis (PiS) z komisji infrastruktury, która zainicjowała zmiany w akcyzie. Jego zdaniem przygotowana przez resort finansów tabela stawek może się zmienić.

"Zaskakująca strategia". Nie chcą płacić za dieselgate

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen twierdzi, że nie manipulował pomiarami spalin i nie naruszył unijnego prawa. Zdaniem niemieckich mediów stosując tę "zaskakującą strategię" VW próbuje uniknąć wypłacenia odszkodowań milionom klientom w Europie.

Używane będą droższe, ale nie nowe lamborghini. Sześć rzeczy o zmianach w akcyzie

Od stycznia kierowców mogą czekać radykalne zmiany: przy rejestracji auta prosto z salonu zyskają preferencje w stosunku do starych. Stanie się tak, jeżeli w życie wejdzie ustawa zmieniająca wartość akcyzy. Ma ona uzależniać opłatę od wieku auta i pojemności silnika. I tak za sprowadzonego z zagranicy trzynastoletniego VW Passata 1,9 TDI teraz akcyza wynosi 380 zł, a od stycznia - aż 2481 zł. Zyskają natomiast właściciele nowych, luksusowych aut. Skąd ta rewolucja i ile wkrótce zapłacimy za samochód? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Zabezpiecz znicze jadąc na groby. "Przy dużej prędkości zamieniają się w pocisk"

Jesienią i zimą warto sprawdzić swoje auto. Kontrola ciśnienia opon, wymiana wycieraczek i szczególne zwrócenie uwagi na warunki pogodowe to podstawa którą powinien stosować każdy kierowca. - Jakbyśmy wyszli teraz na ulice i stanęli z ciśnieniomierzem, to u większości aut ciśnienie w kołach byłoby za niskie - powiedział Łukasz Byskiniewicz, dziennikarz TVN Turbo i kierowca radowy. Jadąc na groby, powinniśmy także zabezpieczyć przewożone znicze. - Przy dużej prędkości zamieniają się w pocisk. Żeby się nie okazało, że jadąc złożyć znicz dla naszych bliskich, nie musiał ktoś tego zrobić dla nas - dodał Byśkiniewicz.