"Milion w portfelu", 6.11

"Milion w portfelu", 6.11 Odtwórz: "Milion w portfelu", 6.11
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 6.11 | Video: "Milion w portfelu", 6.11

W czwartkowym programie sprawdzamy, które instrumenty w portfelu Piotra Greli uległy wzrostowi, a które nie. - Ten portfel był na dużym plusie. Teraz rynek wrócił do pozycji sprzed 2 miesięcy - komentował Grela.

Komentarz Piotra Greli:

W mijającej edycji strategia inwestycyjna oparta została w większości na zakupie surowców rolnych; ponadto na sprzedaży akcji spółek rynku amerykańskiego ( poprzez uczestnictwo w funduszu ETF dla spółek z rynku finansowego ) oraz spadek samego indeksu S$P 500 (poprzez uczestnictwo w zlewarowanym funduszu ETF ). Nowymi pozycjami była sprzedaż akcji spółki z rynku polskiego, LPP oraz zakup akcji spółki z rynku polskiego, GTN.

Inwestycja na rynkach rolnych ( poprzez DBA i BAL ) przyniosła prawie 5% zysku w mijającej odsłonie. Inwestycja oparta na spadki dla rynków akcji wypracowała ok 2% zysku.

Dla pozycji Long na rynku srebra zostało aktywowane zlecenie obronne-strata dla tej inwestycji wyniosła nieco powyżej 6%. Największą stratą okazała się inwestycja w akcje spółki Getin Holding – prawie 16%

Wartość całego portfela tego wydania obniżyła się o około 2.5 %; a od początku portfel przynosi ponad 6% zysku. W nowej odsłonienie niewiele zmian. Wszystkie pozycje zostają utrzymane.

Wolne środki lokuję w zakup UNG ( US Natural Gas Fund ), funduszu inwestującego w kontrakty futures na rynku gazu ziemnego. Aktywne, otwarte zlecenie zakupu jednostek tego funduszu jest w rynku poniżej aktualnych notowań.

Nadal utrzymuję sporą pozycję krótką dla US$/PLN celem obrony kursu walutowego dla inwestycji poczynionych na rynku amerykańskim. Ostatnie osłabienie PLN względem US$ jest wystarczającym do tego powodem. Pozostałe środki ( ok 5 % ) pozostają na lokacie bankowej

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.