"Milion w portfelu", 25.07., Błażej Bogdziewicz

"Milion w portfelu", 25.07. Błażej Bogdziewicz Odtwórz: "Milion w portfelu", 25.07. Błażej Bogdziewicz
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: "Milion w portfelu", 25.07. Błażej Bogdziewicz | Video: "Milion w portfelu", 25.07. Błażej Bogdziewicz

W dzisiejszym "Milionie w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Błażej Bogdziewicz.

Nowy portfel Błażeja Bogdziewicza:

 

WYCENA PORTFELA BŁAŻEJA BOGDZIEWICZA

 

Komentarz B. Bogdziewicza:

W portfelu zwiększyłem udział funduszu Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europie kosztem pozostałych pozycji. Fundusz większość swoich aktywów inwestuje na rynkach rozwiniętych min. w Austrii, Niemczech czy Włoszech. Akcje europejskie w ostatnich miesiącach radziły sobie wyraźnie gorzej niż np. amerykańskie. Inwestorzy obawiając się min Brexitu, jak też ryzyka politycznego w takich krajach jak Włochy, Niemcy czy Francja wycofywali swoje środki z europejskich rynków akcji. Wobec zbliżających się wyborów parlamentarnych rośnie jednak w mojej ocenie szansa na umiarkowane poluzowanie polityki fiskalnej w Niemczech co może być dobrą wiadomością dla rynków akcji w całej Europie. Niemcy w ostatnich latach wyraźnie zredukowały wartość długu publicznego w relacji do PKB i są w stanie pozwolić sobie na np. obniżkę podatków.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.