"Milion w portfelu", 21.07., Adam Dakowicz

"Milion w portfelu", 21.07., Adam Dakowicz Odtwórz: "Milion w portfelu", 21.07., Adam Dakowicz
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Gościem programu "Milion w portfelu" był Adam Dakowicz | Video: "Milion w portfelu", 21.07., Adam Dakowicz

W programie "Milion w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Adam Dakowicz, prezes zarządu AgioFunds TFI S.A.

ZOBACZ WYCENĘ PORTFELA INWESTYCYJNEGO

 

Komentarz Adama Dakowicza:

"Portfel zachował się bardzo stabilnie w okresie podwyższonej zmienności  na rynku, dlatego postanowiłem zachować podstawowe założenia co do jego konstrukcji.

Ze względu na oczekiwaną przeze mnie poprawę koniunktury na giełdzie (niskie wyceny, bardzo dużo czynników ryzyka "w cenach", spodziewane przyspieszenie w gospodarce), postanowiłem nieznacznie przechylić portfel w kierunku wyższego ryzyka.

Proponuję w miejsce, rozpoznawanej przeze mnie jako defensywna, inwestycji w  akcje Cyfrowego Polsatu, dokupić jednostki zarządzanego przeze zespół AgioFunds TFI funduszu AGIO Agresywny.

W praktyce proporcje portfela przesuną się w kierunku: 55 proc. -inwestycje z ryzykiem, 45 proc. - pozycje defensywne, bezpieczne. Fundusz AGIO Agresywny to fundusz polskich akcji, stale utrzymujący bardzo wysokie zaangażowanie w papierach polskich spółek i charakteryzujący się stosunkowo wysoką "betą". Spodziewam się, że w okresie poprawy koniunktury rynkowej, powinien przynieść ponadprzeciętny (lepszy niż indeksy giełdowe) wynik z inwestycji."

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.