"Milion w portfelu", 19.11

"Milion w portfelu", 19.11 Odtwórz: "Milion w portfelu", 19.11
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 19.11 | Video: "Milion w portfelu", 19.11

W programie "Milion w portfelu" omawiamy portfel Jacka Rzeźniczka z Secus Asset Management.

Komentarz Jacka Rzeźniczka:

Pomimo silnej korekty na globalnym rynku akcji, jaka przyszła tuż po ostatniej odsłonie, portfel osiągnął niewielką dodatnią stopę zwrotu. Było to możliwe przede wszystkim dzięki odpowiedniej dywersyfikacji na poziomie klas aktywów – akcje, obligacje, absolutna stopa zwrotu, ale także inwestycje alternatywne w fundusze nieruchomości, wierzytelności oraz rynku ochrony zdrowia. W kolejnej edycji portfel będzie bardzo podobny. Dokonujemy tylko drobnych przesunięć w ramach instrumentów zakupionych poprzednio. W części akcyjnej zostaje ekspozycja na rozwinięte rynki europejskie w nadziei, że słabsze euro oraz niskie ceny surowców energetycznych przyspieszą wkrótce ożywienie w gospodarce zachodnioeuropejskiej. Na tym powinna skorzystać także Polska, co uzasadnia ekspozycję na krajowe fundusze akcji małych i średnich spółek. Utrzymujemy też obligacje korporacyjne polskich banków oraz nisko skorelowane z koniunkturą na rynku akcji fundusze alternatywne zarządzane przez Secus Asset Management S.A.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.