"Milion w portfelu", 18.05

"Milion w portfelu", 18.05 Odtwórz: "Milion w portfelu", 18.05
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: "Milion w portfelu", 18.05 | Video: "Milion w portfelu", 18.05

W dzisiejszym "Milionie w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Piotr Sawala, prezes Zarządu Domu Maklerskiego W Investments S.A.

Komentarz Piotra Sawali:

Osiągnięty w ostatniej edycji wynik na poziomie 7,15% jest satysfakcjonujący, tym bardziej że bije benchmarki akcyjne, a warto zwrócić uwagę na to, że portfel jest zdywersyfikowany, gdzie dodatkowo 50% aktywów stanowią fundusze alternatywne nie związane z rynkami akcyjnymi.
W nowej edycji pozostawiam na podobnym poziomie zaangażowanie w małe i średnie spółki notowane na GPW (45%) w oczekiwaniu na kontynuacje dobrego początku roku. Jednak w najbliższym miesiącu ze względu na dość duży optymizm panujący na GPW spodziewam się płytkiej  korekty dla „zdrowotności” trendu w  długim terminie. W portfelu pojawia się nowa pozycja Lotos, z której wraz z odwróceniem trendu na rynku ropy, znika presja na wyniki segmentu wydobywczego. Dodatkowo zajmuję pozycję na kontrakt terminowy na DAX, licząc na kontynuację trendu wzrostowego. W portfelu zostają akcje: MCI ( udane wyjścia z inwestycji w II kwartale 2015 r. duża szansa na realizacje prognozy 19,75 – wartość aktywów netto na akcję), Torpol i Trakcja (dobre wyniki,  spółki z ekspozycją na ciekawy sektor budownictwa kolejowego), Stalexport (poprawa wyników), Altus I Quercus (kontynuacji konwersji obserwowanej ostatnimi czasy konswersji funduszy obligacji na fundusze akcyjne.
Do stabilnej części portfela (55%) nieskorelowanej z rynkami giełdowymi dołączam nowy fundusz WI Lasy Polskie, który jest najnowszym funduszem zarządzanym przez Dom Maklerski W Investments S.A. Oraz jedynym w Polsce inwestującym w lasy oraz grunty przeznaczone do zalesień. Dodatkowo, w związku z zadowalającymi wynikami, utrzymuję pozycje w  funduszach alternatywnych: WI Inwestycje Rolne FIZ AN, WI Inwestycje Selektywne FIZ AN oraz WI Vivante FIZ AN.