"Milion w portfelu", 14.04

"Milion w portfelu", 14.04 Odtwórz: "Milion w portfelu", 14.04
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Gościem programu "Milion w portfelu" był Jarosław Antonik | Video: "Milion w portfelu", 14.04

W programie "Milion w portfelu" analizujemy portfel Jarosława Antonika, członka zarządu w KBC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Komentarz Jarosława Antonika:

W ostatniej odsłonie wartość portfela zwiększyła się o  2,23 proc. Najlepiej pracującą pozycją okazała się inwestycja KBC Akcji Małych i Średnich Spółek, w którego jednostkach było ulokowane 1/4 wartości całego portfela Fundusz przeniósł inwestorom zysk w wysokości 12,6 proc. Wysoką stopę zwrotu przyniosła również inwestycja w niemieckie spółki z indeksu DAX za pomocą ETF DEXEX GR, zwiększył on swoją wartość o 12,0 proc. Stabilizującą rolę spełniała ekspozycja w fundusz KBC Obligacji Korporacyjnych, który zarobił 1,24 proc. Niepowodzeniem okazała się inwestycja  w złoto poprzez ETF Vectors Gold Miners oraz w akcje dwóch linii lotniczych Lufthansa i United. Tej pierwszej spółce zaszkodziła ostania tragiczna katastrofa. W rezultacie akcje tego przewoźnika potaniały o 15,7 proc.

W kolejnej odsłonie rezygnuje z ekspozycji na linie lotnicze i złoto oraz zamykam ekspozycję na wzrost rentowności niemieckich obligacji (pozycja ta była zbudowana poprzez zakup ETF Lyxor Double Short Bund). Europejski program QE ze względu na skalę jak i czasu trwania nie stwarza nadziei to by scenariusz wzrostu rentowności w Europie wkrótce się ziścił. Z kolei beneficjentem działań ECB powinien być sektor finansowy. Ożywienie gospodarki strefy euro najprawdopodobniej przełoży się na większe wolumeny w bankach, których kondycja finansowa jest obecnie dużo zdrowsza. Powiększam też zaangażowanie w krajowych „misiach”. Ich wyceny jak i wyniki finansowe powinny nadal podtrzymać zainteresowanie inwestorów, przejawiające się napływami do funduszy inwestujących w tą klasę spółek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.