"Milion w portfelu", 12.01

"Milion w portfelu", 12.01 Odtwórz: "Milion w portfelu", 12.01
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu" i inwestycje Aleksandra Jawienia | Video: "Milion w portfelu", 12.01

W "Milionie w portfelu" podsumowujemy portfel inwestycyjny Aleksandra Jawienia, przesa IFM.

Komentarz Aleksandra Jawienia:

Plus 1,22 proc. w ostatniej odsłonie to w trudnych warunkach rynkowych ostatnich tygodni dobry wynik. Podwyższona zmienność związana z obawami o globalną sytuację gospodarczą  wpłynęła istotnie na notowania indeksów giełdowych. W tych trudnych warunkach zaproponowana alokacja zaprezentowała się bardzo korzystnie. Niemal wszystkie elementy zanotowały dodatnie stopy zwrotu. Oczekiwania związane z możliwymi działaniami EBC, w obliczu spadającego tempa cen, zagwarantowały ponadprzeciętny zysk z funduszu Fidelity European Dynamic Growth (+4,25 proc.). Korzystne wyniki wyborów parlamentarnych w Japonii oraz większa aktywność banku centralnego zapewniły wzrost wartości funduszu ING Japonia o +3,02 proc. Swoją rolę w portfelu spełniły również fundusze rynków wschodzących, których stopy zwrotu wahały się w przedziale +1-3 proc. Nieco gorzej od oczekiwań wypadła część dłużna strategii. Oczekiwania na wzrost rentowności amerykańskich obligacji o długim terminie zapadalności tym razem się nie sprawdziły, jednak strata z tej pozycji nie była znacząca.

KBC Delta 30,00 proc.

ProShares Short 20+ Year Treasury (TBF:US) 10,00 proc.

Franklin US Government 20,00 proc.

ING (L) Japonia (ING SFIO) 10,00 proc.

Fidelity America 5,00 proc.

Fidelity Funds European Dynamic Growth Fund A (Acc) (PLN) (Hedged) 12,50 proc.

Fidelity Emergign Asia 5,00 proc.

ING Akcji 2 7,50 proc.

Nowy portfel Aleksandra Jawienia

 

PODSUMOWANIE OSTATNIEJ ODSŁONY PORTFELA ALEKSANDRA JAWIENIA

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.