"Milion w portfelu", 11.08. Piotr Szulec

"Milion w portfelu", 11.08. Piotr Szulec Odtwórz: "Milion w portfelu", 11.08. Piotr Szulec
Foto: TVN24 BiS Foto: Na program "Milion w portfelu" zapraszają Robert Stanilewicz i Paweł Blajer | Video: "Milion w portfelu", 11.08. Piotr Szulec

W dzisiejszym "Milionie w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Piotr Szulec.

WYCENA PORTFELA PIOTRA SZULECA

Komentarz uczestnika:

Portfel zachowuje się bardzo przyzwoicie, realizując blisko 4 proc. stopę zwrotu na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. Wykorzystując dobry sentyment panujący na rynkach zwiększam poziom ryzyka portfela, przechodząc z poziomu stabilnego wzrostu, przez poziom zrównoważony do poziomu zdecydowanie bardziej ryzykownego. Strategię opieram o scenariusz braku podwyżek stóp procentowych w USA, a co za tym idzie słabości amerykańskiego dolara, który może przełożyć się na dalsze wzrosty cen wybranych surowców oraz kontynuację dobrej passy na rynkach wschodzących. Dlatego też zwiększam alokację w klasie aktywów akcje, dokupując kolejne 10 proc. polskiego rynku akcji poprzez fundusz Pioneer Dynamicznych Spółek oraz otwierając nowe pozycje na rynkach wschodzących poprzez ETF-y na indyjski i chiński rynek akcji.

Dodatkowo spróbuję zarobić na kontynuacji dotychczasowego trendu wzrostowego na srebrze, które po dynamicznym odbiciu w pierwszej połowie tego roku wyraźnie się konsoliduje - być może przed drugą falą wzrostową. Staram się również wykorzystać obronę poziomu 40 dolarów na baryłce (ropa WTI), licząc na powrót ceny tego surowca w okolice lokalnych szczytów z połowy tego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.