• rozwiń

Walt Disney kupuje aktywa Murdocha

Disneyland odmówił atrakcji, bo nie jest dziewczynką. Rzecznik przeprasza Odtwórz: Disneyland odmówił atrakcji, bo nie jest dziewczynką. Rzecznik przeprasza
Disneyland odmówił atrakcji, bo nie jest dziewczynką. Rzecznik przeprasza "Źródło: TVN24 BiS"

Walt Disney zgodził się przejąć aktywa amerykańskiego koncernu mediowego 21st Century Fox należącego do Ruperta Murdocha za 52,4 miliardów dolarów.

Jak wskazano, w ramach umowy Disney przejmie m.in. 39 proc. udziałów firmy Fox w satelitarnej platformie nadawczej Sky. To największy dostawca telewizji satelitarnej w Europie. Transakcja obejmie też legendarne hollywoodzkie studio filmowe 20th Century Fox.

Będzie nowa spółka

Pozostałe aktywa koncernu Fox, w tym stacje telewizyjne Fox News oraz Sports, zostaną przekształcone w nową spółkę.

Jak podkreślił serwis BBC, umowa ta "kończy ponad półwiecze ekspansji na rynku mediów Ruperta Murdocha, 86-letniego właściciela Fox".

Reuters z kolei zauważa, że transakcja da Disneyowi, największej na świecie firmie rozrywkowej, arsenał programów i filmów do walki z rosnącymi cyfrowymi rywalami, do których zaliczają się Netflix i Amazon.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane