• rozwiń

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w marcu

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w marcu

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w marcu - wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów. W samej czołówce znalazł się także TVN.

W marcu dominowały tematy związane z opinią Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Szerokim echem odbiły się także informacje o wypadku prezydenta Andrzeja Dudy.

TVN24 na czele

Wśród stacji telewizyjnych dominował TVN24, wyprzedzając Telewizję Trwam oraz TVP Info.

TVN24 zawdzięcza swoją pozycję informacjom na temat problemu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w święta Wielkiej Nocy oraz sprawie dokumentów odnalezionych przez IPN w domu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Na TVN24 powoływano się 303 razy.

W samej czołówce zestawienia znalazła się także telewizja TVN.

W zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów telewizja TVN24 zajęła czwarte miejsce. Najbardziej opiniotwórczym medium była "Rzeczpospolita", która wyprzedziła "Gazetę Wyborczą".

Wśród portali internetowych tvn24.pl znalazł się na 7. miejscu zestawienia. Najpopularniejszym portalem w marcu został portal wpolityce.pl.

Badanie przeprowadzono na podstawie 6 095 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 do 31 marca 2016 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 173 razy (3 095 razy w prasie, 2 103 w telewizji i 975 w radio).

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane