• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Największy dystrybutor prasy ma nowego prezesa

Foto: Paweł Małecki / AG Foto: Krzysztof Klicki był prezesem Kolportera przez 26 lat

Prezes Kolportera Krzysztof Klicki podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanej funkcji. Jego miejsce zajmie Grzegorz Fibakiewicz, dotychczasowy wiceprezes spółki.

Zmiana ta nie wpływa na strukturę własnościową spółki - Krzysztof Klicki pozostaje właścicielem Kolportera.

26 lat na fotelu prezesa

Ustępujący prezes opublikował oświadczenie, w którym tłumaczy swoją decyzję. "Po 26 latach zarządzania Kolporterem podjąłem decyzję o przekazaniu funkcji prezesa Grzegorzowi Fibakiewiczowi, który wspólnie ze mną, od początku, budował obecną pozycję spółki"- czytamy.

Klicki zaznaczył, że przekazanie sterów spółki planował od dłuższego czasu. "Uznałem, że przejęcie tych obowiązków przez tak doświadczonego menadżera jak Grzegorz Fibakiewicz wpłynie pozytywnie na dalszą działalność Kolportera i umocni jego pozycję" - dodaje.

Jak tłumaczy obecna pozycja rynkowa Kolportera, gwarantuje firmie dużą stabilność, ale niesie ze sobą określone wymagania co do zarządzania. "Kierowanie tak dużą spółką jak Kolporter wymaga niezwykle intensywnej, codziennej pracy i praktycznie uniemożliwia aktywność na innych polach biznesowych" -  To właśnie skłoniło mnie do podjęcia wspomnianej decyzji" - podkreśla.

Klicki chce się teraz skoncentrować się na zarządzaniu aktywami i nowymi projektami inwestycyjnymi. Oprócz Kolportera jest właścicielem innych spółek, m.in. spółki developerskiej Condite, która rozpoczyna właśnie dużą inwestycję mieszkaniową w Kielcach.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w naszym kraju. Oferuje obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane