• rozwiń

W niedzielę byliście z nami. Miliony Polaków oglądały finał WOŚP w kanałach TVN

W wodzie, na lądzie, w Polsce i za granicą. Tak graliście z #WOSPwTVN24 Odtwórz: W wodzie, na lądzie, w Polsce i za granicą. Tak graliście z #WOSPwTVN24
Foto: tvn24 | Video: Kontakt 24 i materiały oznaczone #WOSPzTVN24 Foto: Tak pokazywaliśmy 25. Finał WOŚP | Video: W wodzie, na lądzie, w Polsce i za granicą. Tak graliście z #WOSPwTVN24

To był naprawdę rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miliony Polaków, nie tylko brały udział w zbiórkach, aukcjach i koncertach, ale także śledziły je przed ekranami telewizorów. TVN24, która przez cały dzień relacjonowała finał, była w niedzielę najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w kraju. Świetne wyniki oglądalności zanotowały też inne kanały grupy TVN.

Grupa TVN po raz pierwszy w historii została partnerem i współgospodarzem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez całą niedzielę przebieg 25. Finału WOŚP relacjonowały trzy anteny: TVN, TVN24 i TTV. Średnia oglądalność w TVN była dwa razy większa niż w latach ubiegłych.

Największą popularnością cieszyła się transmisja "Światełka do nieba". Łącznie obejrzała ją jedna czwarta widowni komercyjnej na poziomie 24 proc., w grupie ogólnej – 22 proc. Samo „Światełko do nieba” obejrzało łącznie blisko 4 miliony widzów. Najwięcej widzów odnotował TVN (2 825 763), następnie TVN24 (681 962) i TTV (333 784).

Przez cały dzień wszystkie anteny przyciągnęły blisko 14 mln osób.

Lider oglądalności

TVN24 była w niedzielę zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów tematycznych, zarówno jeśli chodzi o widzów w grupie 4+ jak i widzów grupie komercyjnej 16-49. Jak wynika z danych Nielsen, w tej pierwszej stacja zanotowała 4,14 proc. udział w rynku, a w drugiej - 3 proc.

Tym samym zostawiliśmy konkurencję daleko w tyle. TVP Info miało wczoraj 2,97 proc. udziału w grupie 4+ i 1,26 proc. udziałem w grupie 16-49. Trzecie miejsce dla Polsat News. Stacja uzyskała w niedzielę udział 0,95 proc. w grupie 4+ i 0,64 proc. w grupie komercyjnej.

Udział TVN24 wzrósł też w porównaniu z ubiegłorocznym finałem WOŚP, który odbył się 10 stycznia. W grupie 4+ udział skoczył z 3,01 proc. do 4,14 proc., a w grupie komercyjnej z 2,12 proc. do 3 proc.

Od 25 lat WOŚP pomaga tak samo. Rośnie tylko liczba pomagających i tych, którzy pomoc otrzymują. Zobacz materiał "Faktów" TVN z 15.01.2017:

Miliony Polaków

W sumie - choć przez minutę - finał WOŚP w TVN24 oglądało niemal 5,9 mln Polaków.

Jeżeli chodzi o stacje ogólnopolskie to największy udział w rynku w grupie komercyjnej miał TVN (12,1 proc.). TVP 1 uzyskał 11,2 proc, TVP2 - 6,8 proc. a Polsat - 8,3 proc.

W grupie 4+ największy udział miał TVP1 (15,2 proc.). TVN może pochwalić się udziałem na poziomie 9,3 proc., Polsat - 7,6 proc., a TVP2 - 6,8 proc.

Miliony Polaków oglądały w kanałach TVN "Światełko do nieba". Ten towarzyszący finałowi WOŚP pokaz sztucznych ogni, który co roku odbywa się o godz. 20.00, przyciągnął przed telewizory rzesze widzów. W grupie 16-49 udział TVN w rynku w godz. 19.45-20.10 wyniósł aż 18,49 proc. TVP1 miał w tym czasie 11,77 proc. udział, a Polsat - 7,31 proc.

WOŚP zagrała na całym świecie. Zobacz materiał wideo:

#WOSPwTVN24 i wielka mapa orkiestrowych serc

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tworzyli także nasi internauci. Swoje materiały publikowali w serwisie Kontakt 24, a także - okraszając hashtagiem #WOSPwTVN24 oraz nazwą miejscowości - na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Na naszej mapie orkiestrowych serc znalazło się blisko 1500 materiałów. SPRAWDŹ

WOŚP wsparła m.in. znana blogerka Maffashion. Zobacz materiał wideo:


Finał był także gorącym tematem w mediach społecznościowych. Z raportu przygotowanego przez Monitori wyniki, że tylko w niedzielę na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych serwisach pojawiło się ponad 146 tys. wzmianek o WOŚP. Wygenerowały one ponad 2,5 miliona interakcji.

Hashtag #WOSPwTVN24 został użyty ponad 22,5 tys. razy (najwięcej na Facebooku) i odnotował niemal 125,5 tys. interakcji ze strony internautów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (16)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
mb5851
JEDEN NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ w Roku !!!. Dlaczego "wnioskodawcy" do NOBLA milczą w sprawie tak WIELKIEGO CZŁOWIEKA ???. Przyznają NOBLA za byle jakie "barachło". Zasługi Pana OWSIAKA doceniamy MY , wspierając WOŚP!!!. Pozdrawiam. M.B.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
damian_lada
Kiedyś powstała Solidarność w wiadomym celu z wiadomego powodu. Dzisiaj po raz 25 my ludzie zwykli i niezwykli pokazujemy naszą Solidarność. Od 25 lat odradza się każdego roku i łączy Zwykłych z Niezwykłymi. TO JEST NOWA GENERACJA SOLIDARNOŚCI ! NASZA SOLIDARNOŚĆ ! NASZA GENERACJA !
 • 4
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
nowy68
Kurski pokazal ze telewizja publiczna to jest telewizja Pisowska .Placac abonamet placisz na Pis !Widac jak Pis kocha narod ?
 • 6
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
pemos_pl
 • 8
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
BOGDANqs5t
 • 7
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
marcinek_PL
Czy ktoś widział w TVP chociaż 5 sekund nagrania z WOŚP? Inne stacje (niezależne od TVN-u) chociaż coś wspomniały a w tej tubie propagandowej PiS-u totalna cenzura!
 • 8
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane