• rozwiń

"Milion w portfelu", 5.06

"Milion w portfelu", 5.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 5.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 5.06 | Video: "Milion w portfelu", 5.06

Tym razem przyglądaliśmy się zmianom w portfelu Piotra Greli z Tradercom Investments. Łączny zysk całego portfela to ponad 15 proc.

Piotra Greli z Tradercom Investments:

W mijającej edycji strategia inwestycyjna oparta została w większości na zakupie polskich akcji i sprzedaży akcji spółek rynku amerykańskiego.
Inwestycja w PGNiG przyniosła prawie 12,5 proc. zysku w czasie nieco mniejszym niż dwa miesiące. Pozycja dla JSW jest nadal utrzymywana, a w momencie wyceny wartości portfela przynosiła nieco poniżej 2 proc. straty. Pozycje krótkie dla akcji spółek amerykańskich (XOM i NI) zostały zamknięte przez aktywację zleceń Stop Loss i przyniosły odpowiednio 6 proc. i 7 proc. straty.

Wartość całego portfela tego wydania obniżyła się o nieco mniej jak 1 proc.; a od początku portfel przynosi blisko 15,5 proc. zysku

W nowej odsłonie, na zbliżające się tygodnie, nadal utrzymywana jest pozycja długa dla złota. Nową inwestycją jest inwestycja w srebro ( SLV ).
Nadal utrzymywana jest pozycja krótka dla indeksu akcji na rynku amerykańskim. Utrzymana zostaje inwestycja w Jastrzębską Spółkę Węglową; ponadto kupuję akcje spółki CORMAY (CRM) sposród polskich walorów, a sprzedaję akcje spółki Boeing ( BA ).

Nadal utrzymuję pozycję krótką dla Vanguard Financials ETF ( VNF ). Pozostałe środki (30 proc.) pozostają na lokacie bankowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane